ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Sanktuaria Europy- 9 DNI: „Pielgrzymka do miejsc objawień”

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
<
CENA OD: 2900PLN/os Terminy i ceny
Miejsce: FATIMA
Więcej wyjazdów do FATIMA
Strona WWW

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Lista miejsc
do wydarzenia

Zdjęcia

church-4549668_1280

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

autobusem

Zakwaterowanie:

hotel, ***
- opieka rezydenta

Wyżywienie:

HB (śniadania i obiadokolacje)

spotkanie społecznościspotkanie lokalnej społeczności

luksusluksus

wyjazd dla singlidla singli

Cena zawiera:

Transfer na lotnisko do Warszawy
Bilet lotniczy na trasie Warszawa- Lizbona z bagażem rejestrowanym
Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD),
8 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
Wyżywienie wg. programu
Opiekę pilota- przewodnika na całej trasie,
Ubezpieczenie KL/NNW,
Msze Święte
Opłaty parkingowe oraz wjazdowe do miast
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Cena nie zawiera:

Obowiązkowej dopłaty 390 euro od każdego uczestnika
Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 190)
Świadczeń nie wymienionych w ofercie
Napoi do obiadokolacji

Opis

Trasa:
Lizbona-Fatima-Bathala-Alcobaca-Nazare-Santiago di Compostela-Ponferada-Lourdes-Avignion-Spiazzi

Terminy

Cena: 2900 PLN
Uczestnicy: 59
Wolne miejsca: > 10
Zaliczka: 500,00 PLN

Plan wydarzenia

Dzień 1

Wyjazd z Nowego Sącza o godzinie 05:00 ( z innych miast według rozkładu jazdy), przejazd do Warszawy na lotnisko. Lot do Lizbony (13,00-16,15) po lądowaniu w Lizbonie (jeśli samolot będzie planowo) krótki objazd Lizbony. Zwiedzanie – dzielnica Belem z pięknym szesnastowiecznym klasztorem Hieronimitów wybudowanym w charakterystycznym dla Portugalii stylu manuelińskim, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, kościół św. Antoniego z Lizbony – stojący w miejscu domu narodzin Świętego,( Msza Święta), Przejazd do Fatimy, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Bazyliki (Msza Święta) , czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II). Obiadokolacja, udział w procesji i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie (Msza Święta). Droga krzyżowa. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem dzieci (wioska Aljustrel). Przejazd do miejscowości Batalha – zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Bożej Zwycięskiej, bedącego wspaniałym arcydziełem gotyku z grobowcami władców portugalskich, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miejscowości Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro (z zewnątrz), potem nawiedzenie pobliskiego kościoła. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej z Sanktuarium Maryjnym, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, dla chętnych udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Bazyliki z relikwiami św. Jakuba Apostoła. (Msza Święta) przejazd w okolice Ponferady, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Leon – Katedra Santa Maria de la Regla(Msza Święta) Następnie przejazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, udział w procesji z lampionami, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium Lourdes: Grota Massabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X). ( Msza Święta) Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Droga Krzyżowa, Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 7

Msza Święta, śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, przejazd i krótki pobyt w Avignon (siedziba papiestwa)przejazd tranzytowy do Włoch, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Spiazzi i przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona (Msza Święta). Sanktuarium zawieszone jest niezwykle malowniczo na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. Nawiedzenie Sanktuarium. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną Podczas podróży Msza Święta. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych

Mapka

comments powered by Disqus