ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

SŁOWENIA- 6 DNI: „Słoweńskie Perły”

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
<
CENA OD: 1100PLN/os Terminy i ceny
Strona WWW

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Lista miejsc
do wydarzenia

  • Słowenia

1 / 1

Zdjęcia

slovenia-8304510_1280

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

autobusem

Stacja Paliw BP (Galeria Gołąbkowice), ul. Prażmowskiego 9

Cena zawiera:

-> Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),
-> Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
-> Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu,
-> Opieka pilota-przewodnika,
-> Ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera:

-> Obowiązkowej dopłaty: 240 €
-> Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 140 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze,
-> Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 80 EUR),
-> Napoi do obiadokolacji,
-> Świadczeń nie wymieniowych w ofercie

Opis

SŁOWENIA- 6 DNI: „Słoweńskie Perły”

Terminy

Cena: 1100 PLN
Uczestnicy: 60
Min. liczba osób: 1
Wolne miejsca: > 10
Zaliczka: 300,00 PLN

Plan wydarzenia

Dzień 1 /Sobota/ (08.06.2024)

Wyjazd o godzinie 01:00. Przejazd tranzytowy przez terytorium Słowacji, Austrii na Słowenię. Przejazd przez miejscowości Kranjska Gora – „słoweńskie Zakopane” pod mamucią skocznię „Latenica” w Planicy. Czas wolny na zdjęcia. Następnie przejazd do Bled- przepięknej miejscowości położonej nad jeziorem u podnóża Alp Julijskich. Czas na zdjęcia wyspy znajdującą się na środku jeziora oraz zamku Bled zbudowanego na urwistej, ponad 100-metrowej skale. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 /Niedziela/ (09.06.2024)

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Skofja Loka – jednego z najlepiej i najpiękniej zachowanych średniowiecznych miast Słowenii. Zobaczymy m.in.: spichlerz, stary Ratusz Miejski, barokowy Kościół Kapucynów. Przejazd do najsłynniejszej w Słowenii i jednej z najsłynniejszych w Europie jaskiń – Jaskini Postojnej. Ten dwudziesto-kilometrowy labirynt przejść od czasu jej odkrycia odwiedziło blisko 40 mln ludzi. Przejazd podziemnym pociągiem. Następnie przejazd do jednego z najpiękniej położonych zamków w Europie – Zamku Predjama. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 /Poniedziałek/ (10.06.2024)

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Koper. Spacer po mieście: wzniesiona na przełomie XIV i XV wieku gotycko-renesansowa katedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, XV wieczny Pałac Almerigogny, gotycka loggia miejska, znajdujące się w sąsiedztwie katedry romańskie baptysterium św. Jana Chrzciciela, XV wieczny Pałac Pretorów, Rotunda św. Eliasza (najstarszy kościół w Koprze), monumentalny XVIII wieczny Pałac Brutii, klasztor Franciszkanów oraz prowadzącą do miasta renesansową bramę miejską zwaną Vrata Muda. Następnie spacer po miejscowości Piran – perle weneckiej architektury na wybrzeżu Adriatyckim. Czas wolny nad morzem. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 /Wtorek/ (11.06.2024)

Śniadanie. Następnie wizyta w Škocjanske jame – jedynych słoweńskich jaskiniach znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do stolicy Słowenii – Lubljany. Spacer po mieście: Plac Preserena, Kościół Zwiastowania, Most Potrójny, Kolumnada Plecznika, Katedra św. Mikołaja, Ratusza, Most Szewski, Zamek Ljubljański. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 /Środa/ (12.06.2024)

Śniadanie Przejazd i spacer po centrum historycznym Celje. Przejazd do miejscowości Ptuj. Spacer po mieście z wąskimi średniowiecznymi uliczkami świetnie zachowanego Starego Miasta z Wieżą Miejską oraz Klasztorem Dominikanów. Następnie przejazd do Mariboru. Spacer po starówce: kolumna morowa, dzielnica Lent z pięknymi kamieniczkami, mnóstwem sklepików oraz kawiarni. Wyjazd w drogę powrotną do kraju.

Dzień 6 /Czwartek/ (13.06.2024)

Powrót do Nowego Sącza w godzinach porannych.

Mapka

comments powered by Disqus