ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

MACEDONIA PÓŁNOCNA- 9 DNI: „Zwiedzanie z wypoczynkiem”

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
<
CENA OD: 1300PLN/os Terminy i ceny
Strona WWW

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Lista miejsc
do wydarzenia

  • Macedonia

1 / 1

Zdjęcia

alexander-the-great-7606304_1280

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

autobusem

Stacja Paliw BP (Galeria Gołąbkowice), ul. Prażmowskiego 9

Zakwaterowanie:

hotel, ***
- opieka rezydenta

Wyżywienie:

HB (śniadania i obiadokolacje)

miesiąc miodowyidealne na miesiąc miodowy

spotkanie społecznościspotkanie lokalnej społeczności

Cena zawiera:

-> Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),
-> Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
-> Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu,
-> Opieka pilota-przewodnika,
-> Ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera:

-> Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 95 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze,
-> Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 140 EUR),
-> Napoi do obiadokolacji,
-> Świadczeń nie wymieniowych w ofercie

Opis

MACEDONIA PÓŁNOCNA- 9 DNI: „Zwiedzanie z wypoczynkiem”

Terminy

Cena: 1300 PLN
Uczestnicy: 60
Min. liczba osób: 1
Wolne miejsca: > 10
Zaliczka: 300,00 PLN

Plan wydarzenia

Dzień 1 (24.08.2024) /Sobota/

Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 01:00 (z pozostałych miast wg. rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy przez terytorium Słowacji, Węgier na południe Serbii. Zakwaterowanie w hotelu tranzytowym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (25.08.2024) /Niedziela/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przekroczenie granicy z Macedonią Północną i przejazd do Stobi. Zwiedzanie jednego z najatrakcyjniejszych i najbardziej znanych stanowisk archeologicznego w Macedonii sięgającego aż VII w. p.n.e. Następnie przejazd do jednej z okolicznych winiarni i degustacja wybornego Macedońskiego wina. Kolejno przejazd do Bitoli- niezwykle ciekawego miejsca łączącego ze sobą antyczne pozostałości rzymskiej osady tętniącym życiem miastem. Zwiedzanie miasta: Heraklea i magiczne mozaiki z czasów rzymskich, Širok Sokak- tętniący życiem deptak miasta, Cerkiew świętego Dymitra, Bezisten – dawna hala targowa. Czas wolny. Następnie przejazd do hotelu nad jeziorem Ochrydzkim. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (26.08.2024) /Poniedziałek/

Śniadanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża i wizyta w Zatoce Kości- rekonstrukcji prehistorycznej osady położonej na wodzie. Następnie przejazd do monastyru Nauma, miejsca niezwykle malowniczo położonego u wybrzeża Jeziora Ochrydzkiego oraz ujścia Czarnego Drinu. Monastyr sięga IX w, a według legendy do dziś, przykładając ucho do grobu świętego, można usłyszeć bicie jego serca. Czas wolny na zakupy w sąsiadujących z monastyrem straganach. Następnie rejs po jeziorze do Ochrydu. Kolejno powrót do hotelu. Czas wolny na popołudniowe plażowanie nad jeziorem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (27.08.2024) /Wtorek/

Śniadanie. Przejazd do miasta Ochryd. Zwiedzanie jednego z najciekawszych i najpiękniejszych miast Macedonii: Antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami, warsztat tradycyjnego czerpania papieru, wizyta w pracowni jubilerskiej, gdzie dowiedzieć się można jak powstają słynne perły ochrydzkie. Następnie wzgórze Plaosnik, wejście na mury Twierdzy cara Samuila górującej nad miastem, widok cerkiewki św. Jovana Kaneo położonej nad wysokim klifem zwany „pozdrowieniami z Ochrydu”- najbardziej rozpoznawalny widok związany z miastem. Krótki rejs tradycyjnymi łódeczkami. Czas wolny. Następnie powrót do hotelu. Czas wolny na popołudniowe plażowanie nad jeziorem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (28.08.2024) /Środa/

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie nad jeziorem. Obiadokolacja. Po kolacji udział we wieczorku Macedońskim z pokazem folkloru i tańca. Nocleg.

Dzień 6 (29.08.2024) /Czwartek/

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie nad jeziorem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (30.08.2024) /Piątek/

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do słynnego Kanionu Matka. Niezapomniany rejs po jeziorze- jednym z największych przyrodniczych cudów Macedonii. Następnie przejazd do Skopje. Wyjazd kolejką linową na górujący nad miastem szczyt Vodno ze znajdującym się na nim 66 metrowym krzyżem milenijnym. Panorama Skopje. Zjazd kolejką i przejazd do historycznego centrum miasta. Zwiedzanie: Twierdza Kale, Stara Czarszija, Kamienny most, Łuk triumfalny Makedonia, Posągi Filipa Macedońskiego oraz Aleksandra Wielkiego, Dom Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (31.08.2024) /Sobota/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd tranzytowy przez terytorium Serbii, Węgier i Słowacji

Dzień 9 (01.09.2024) /Niedziela/

Powrót do Nowego Sącza we wczesnych godzinach porannych.

Mapka

comments powered by Disqus