ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

RUMUNIA- 6 DNI: „Zamki i góry- w łuku Karpat”

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
<
CENA OD: 1100PLN/os Terminy i ceny
Strona WWW

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Lista miejsc
do wydarzenia

  • Rumunia

1 / 1

Zdjęcia

sighisoara-1114993_1280

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

autobusem

Stacja Paliw BP (Galeria Gołąbkowice), ul. Prażmowskiego 9

Cena zawiera:

-> Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),
-> Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
-> Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu,
-> Opieka pilota-przewodnika,
-> Ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera:

-> Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 150 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze,
-> Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 80 EUR),
-> Napoi do obiadokolacji,
-> Świadczeń nie wymieniowych w ofercie

Opis

RUMUNIA- 6 DNI: „Zamki i góry- w łuku Karpat”

Terminy

Cena: 1100 PLN
Uczestnicy: 60
Min. liczba osób: 1
Wolne miejsca: > 10
Zaliczka: 300,00 PLN

Plan wydarzenia

Dzień 1 (06.08.2024) /Wtorek/

Wjazd z Nowego Sącza o godz. 01:00 (z pozostałym miast wg. rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy przez terytorium Słowacji, Węgier do Rumunii. Przerwa na poranną toaletę. Przejazd do Kluż- Napoki – stolicy Siedmiogrodu. Spacer po mieście: pozostałości murów obronnych z Basztą Krawców, kościół Reformowany, Rynek Węgierski z kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i katedrą rumuńską. Następnie przejazd do Turdy. Wizyta w Salnia Turda- jednej z najstarszych i największych kopalni w Europie. Wydobycie soli sięga tu czasów rzymskich. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (07.08.2024) /Środa/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Targu Mures. Spacer po mieście: imponujące baszy, mury obronne, XIV-wieczny kościół reformowany, Plac Różany, secesyjny Pałac Kultury, którego fasady zdobią mozaiki, budynek Rady Hrabstwa Mures z Wieżą Prefektury, Katedra Wniebowstąpienia Pańskiego, kościół św. Jana Chrzciciela oraz budynek Teatru Narodowego. Przejazd do Sighisoary- jednego z najpiękniejszych miast Rumunii, wpisanego na listę UNESCO. Spacer po centrum historycznym. Przejazd do Branu – urokliwego miasteczka gdzie znajduje się legendarny zamek Drakuli. Wizyta na zamku. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (08.08.2024) /Czwartek/

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Busteni. Wyjazd kolejką linową na płaskowyż gór Bucegi, gdzie zobaczyć można „Babele” – znajdujące się na wysokości ok. 2300 m.n.p.m. formy skalne uformowane przez wiatr i zjawiska atmosferyczne robiące niezwykłe wrażenie na tle rozciągającego się w koło zielonego płaskowyżu. Następnie powrót kolejką linową i przejazd do sąsiedniej miejscowości Sinaia zwanej „Perłą Karpat Południowych”, gdzie główną atrakcję stanowi pałac Peles – nie bez racji uważany za najpiękniejszy spośród zamków rumuńskich, swoją zadziwiającą architekturą przyciągający wielu turystów z różnych stron świata. Następnie przejazd do Braszowa. Spacer po mieście: Rynek z Ratuszem, Czarny kościół, mury obronne i brama Św. Katarzyny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (09.08.2024) /Piątek/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez słynną na całym świecie trasę Transfogaraską. Przecina ona Góry Fogaraskie z północy na południe pomiędzy ich dwoma najwyższymi szczytami – Moldoveanu i Negoiu. Droga prowadzi nieskończoną ilością zakrętów i serpentyn i wznosi się na blisko 2200 m.n.p.m. Po drodze postój na kilka foto-pauz. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (10.08.2024) /Sobota/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sybina zwanego miastem artystów. Spacer po zabytkowym centrum, w skład którego wchodzą trzy place, gdzie znajdują się charakterystyczne dla tego miasta budynki z „oczami” oraz XVI-wieczny ratusz, kościół Jezuitów oraz żelazny Most Kłamców. Następnie wizyta w Alba Julii – jednej ze stolic Siedmiogrodu. Spacer po mieście: potężna Cytadela oraz katedra, gdzie pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę oraz Izabela Jagiellonka, córka Zygmunta Starego. Następnie przejazd do Hunedoary i zwiedzanie jednego z najbardziej charakterystycznych i monumentalnych zamków Rumunii. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przejazd tranzytowy przez terytorium Węgier i Słowacji.

Dzień 6 (11.08.2024) /Niedziela/

Powrót do Nowego Sącza we wczesnych godzinach rannych.

Mapka

comments powered by Disqus