ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

TURCJA- 12 DNI: „Pielgrzymka do Turcji”

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
<
CENA OD: 1500PLN/os Terminy i ceny
Strona WWW

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Lista miejsc
do wydarzenia

  • Turcja

1 / 1

Zdjęcia

library-3996948_1280

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

autobusem

Stacja Paliw BP (Galeria Gołąbkowice), ul. Prażmowskiego 9

Cena zawiera:

-> Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),
-> Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-,3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
-> Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu,
-> Opiekuna duchowego
-> Opieka pilota-przewodnika,
-> Ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera:

-> Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, rejs po cieśninie Bosfor, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 180 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze,
-> Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 200 EUR),
-> Napoi do obiadokolacji,
-> Atrakcji fakultatywnych:

* Lotu balonem (ok. 200 EUR – cena ruchoma),
* Rejsu statkiem po zatoczkach Morza Egejskiego z obiadem (+ 20 EUR),
* Udział w wieczorku folklorystycznym w Kapadocji (+ 35 EUR),

-> Świadczeń nie wymieniowych w ofercie

Opis

TURCJA- 12 DNI: „Pielgrzymka do Turcji”

Terminy

Cena: 1500 PLN
Uczestnicy: 60
Min. liczba osób: 1
Wolne miejsca: > 10
Zaliczka: 300,00 PLN

Plan wydarzenia

UWAGI

W każdym dniu przewidziana jest Msza Święta.

Dzień 1 (13.04.2024) /Sobota/

Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 01:00 (z pozostałych miast wg. rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd przez terytorium: Słowacji, Węgier, Serbii lub Rumunii. Przejazd od hotelu tranzytowego. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (14.04.2024) /Niedziela/

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez terytorium Bułgarii. Przekroczenie granicy Bułgarsko- Tureckiej. Przejazd do Stambułu nad Zatokę Złotego Rogu. Zwiedzanie Bazaru Egipskiego oraz rejs po Cieśnienie Bosforskiej. Przyjazd do centrum Stambułu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. /*Dla chętnych: nocny objazd podświetlonego Stambułu./

Dzień 3 (15.04.2024) /Poniedziałek/

Śniadanie. Zwiedzanie obiektów kulturowych: zwiedzanie Hagia Sofia- Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem. Monumentalna świątynia bizantyjska, uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Topkapi- pałac w centrum Stambułu, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat, od 1453 roku wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta. Błękitny Meczet- ostatni, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. „klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji. Hipodrom- niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule, na którym znajduje się obelisk z Egiptu, obelisk Konstantyna oraz Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II. Wielki Bazar- ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 4 (16.04.2024) /Wtorek/

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Most Bosforski do Azji. Panorama Stambułu ze wzgórza Ćamlica. Przejazd do Kapadocji. Po drodze do Kapadocji zwiedzanie Tuz- jeziora solnego w środkowej Turcji- drugie największe pod względem wielkości. Przyjazd do Kapadocji, zwiedzanie kompleksu klasztornego wraz ze szpitalem (wykute w skale), symbole Kapadocji– sesja zdjęciowa. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (17.04.2024) /Środa/

/*Dla chętnych: możliwość organizacji lotu balonem (płatne dodatkowo)/ Dla chętnych wyjazd na oglądanie startu i lotu balonów. Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie Kapadocji- Uchisar, Goreme, Cavusin, Zelve, Avanos, wizyta w pracowni porcelany oraz w pracowni złotniczej. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg. /*Dla chętnych: udział w wieczorku folklorystycznym „Turecka Noc” (płatne dodatkowo)/

Dzień 6 (18.04.2024) /Czwartek/

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Pamukkale. Po drodze zwiedzanie Karavan Saraj, Konji- Dervis Museum, przyjazd do Pamukkale w porze wieczornej. Zakwaterowanie. W hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 (19.04.2024) /Piątek/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Pamukkale- śnieżnobiałych tarasów wapiennych, które objęło patronatem UNESCO, wpisując je na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego. Zwiedzanie największego zachowanego Nekropolis oraz wizyta w starożytnym mieście Herapolis z możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta oraz świątyni Apollina. Następnie wyjazd do Miletu- miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander. Przyjazd do Kusadasi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (20.04.2024) /Sobota/

Śniadanie. Dla chętnych wyjazd na wycieczkę statkiem po morzu. Możliwość zażywania kąpieli morskich w malowniczych zatokach (płatne dodatkowo). Powrót do hotelu i czas wolny, korzystanie z możliwości rekreacyjnych hotelu, wieczorem obiadokolacja. Po kolacji dla chętnych wyjazd do centrum Kusadasi – czas wolny i powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 9 (21.04.2024) /Niedziela/

Śniadanie. Zwiedzanie Efezu- jednego z najlepiej zachowanych miast portowych okresu jońskiego oraz zwiedzanie Domu Matki Boskiej. Selciuk – Bazylika św. Jana. Pozostałości Świątyni Artemidy. Powrót do hotelu. Czas wolny na plażowanie (hotel położony nad morzem). Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10 (22.04.2024) /Poniedziałek/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd z Kusadasi do Canakkale. Po drodze panorama Bergamy- kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu, znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne- ruiny dawnego Asklepiejonu- zwiedzanie. Pokaz produkcji wyrobów z onyksu. Następnie zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim „Iliada”. Przyjazd do Canakkale. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11 (23.04.2024) /Wtorek/

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przepłynięcie Cieśniny Dardanele. Przejazd do Edirne- dawnego Hadrianopolu. Zwiedzanie centrum historycznego: Meczet Selime- słynnego architekta Sinana, Pomnik Koćaka, Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. Przejazd przez terytorium Turcji, Bułgarii i Serbii lub Rumunii. Zakwaterowanie w hotelu tranzytowym. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12 (24.04.2024) /Środa/

Śniadanie. Przejazd przez terytorium Węgier i Słowacji. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Mapka

comments powered by Disqus