ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

PIELGRZYMKA PO EUROPIE 13 DNI

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
<
CENA OD: 1630PLN/os Terminy i ceny
Miejsce: FATIMA
Więcej wyjazdów do FATIMA
Strona WWW

Uczestnicy

malgorzata26

malgorzata26

Rytro, Polska
Wiek: 33

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Lista miejsc
do wydarzenia

Zdjęcia

italy-2032494_1920

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

autobusem

Zakwaterowanie:

hotel, ***
- opieka rezydenta

Wyżywienie:

HB (śniadania i obiadokolacje)

spotkanie społecznościspotkanie lokalnej społeczności

Cena zawiera:

Przejazd autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD),
12 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,
Wyżywienie wg. programu
Opiekę pilota- przewodnika na całej trasie,
Ubezpieczenie KL/NNW,
koszty związane z realizacją programu turystyczno / pielgrzymkowego: opłaty wjazdowe do miast, taksy turystyczne, parkingi, systemy tour-guide, przewodników lokalnych, bilety wstępu

Cena nie zawiera:

*Obowiązkowej dopłaty 700 euro
*Dopłaty do pokoju 1-osobowego (+ 180 EUR/os),
*Napoi do kolacji,
*Świadczeń nie wymienionych w ofercie

Opis

Trasa:
Padova- Spiazzi-Turyn- La Salette- Barcelona- Montserrat- Saragossa- Toledo- Fatima- Porto- Sameiro- Braga- Santiago de Compostela- Leon- Lourdes- Avignon- San Remo

Terminy

Cena: 1630 PLN
Uczestnicy: 59
Min. liczba osób: 8
Wolne miejsca: > 10
Zaliczka: 400,00 PLN

Plan wydarzenia

Dzień 1

Wyjazd z Nowego Sącza o godzinie 00:15 (z pozostałych miast wg. rozkładu jazdy połączeń antenowych). Przejazd tranzytowy do Włoch. Popołudniowe zwiedzanie Padwy: Sanktuarium z grobem Św. Leopolda Mandica, Prato della Vale oraz Bazylika Świętego Antoniego. W czasie zwiedzania Msza Święta. Następnie przejazd do hotelu w okolicach Werony. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Spiazzi i przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona. Sanktuarium zawieszone jest niezwykle malowniczo na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. Nawiedzenie Sanktuarium i Msza Święta. Przejazd do Turynu, nawiedzenie Katedry z Całunem Turyńskim oraz Kościoła z grobem Św. Jana Bosko Następnie przejazd do hotelu w okolicach Turynu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do francuskiego Sanktuarium Matki Bożej z La Salette. Nawiedzenie Sanktuarium. Następnie przejazd w okolice Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Barcelony. Zwiedzanie stolicy Katalonii w której to swe dzieła tworzył niepowtarzalny artysta Gaudi. Podczas zwiedzania zobaczyć będzie można: Pomnik Kolumba, Ramble, Dzielnica Gotycka z Katedrą św. Eulalii, Pałac Królewski. Następnie przejazd do Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta. Nawiedzenie Sanktuarium. Następnie przejazd do Saragossy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Toledo. Spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, Św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry – najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Następnie Kościół Santo Tome – ze słynnym obrazem El Greca- Pogrzeb Hrabiego Orgaza ( w trakcie pobytu Msza Święta). Przejazd do Fatimy. Zakwaterowane, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II) Msza Święta. Obiadokolacja, udział w procesji i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza Święta. Droga krzyżowa. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem dzieci (wioska Aljustrel). Przejazd do Porto. Krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przejazd w okolice Bragi. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Sameiro. Następnie zwiedzanie malowniczego Sanktuarium Bom Jesus do Monte w Bradze. Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie Bazyliki z relikwiami św. Jakuba Apostoła (Msza Święta). Przejazd do hotelu w okolicach Ponferady. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Leon – Katedra Santa Maria de la Regla.( Msza Święta). Następnie przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium Lourdes: Grota Massabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X). Zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Msza Święta. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 11

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza Święta. Przejazd do Avignon. Zwiedzanie miasta, które zasłynęło, jako Stolica Papieska w XVI w. Krótki spacer: Pałac Papieski, Pont Saint-Bénézet. Przejazd do hotelu w okolicy San Remo na terytorium Włoch. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do San Remo– najsłynniejszego kurortu nad Morzem Liguryjskim, znanego z festiwali, kasyna gry i targów kwiatowych. Spacer po Corso dell’Imperatrice z egzotycznymi palmami i zwiedzanie La Pigna – malowniczego średniowiecznego starego miasta. Następnie przejazd do hotelu w regionie Veneto. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze Msza Święta w kościele którym opiekują się Salezjanie w Ljublianie. Powrót do Nowego Sącza w późnych godzinach nocnych.

UWAGA

W każdym dniu Msza Święta Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji programu turystycznego. Organizator zastrzega sobie prawo do niepełnej realizacji w/w programu z przyczyn od niego niezależnych (tj. remont obiektu, strajk, przerwa w działalności, zmiana godzin lub dni funkcjonowania oraz innych przypadków losowych) uniemożliwiających wizytę w danym obiekcie, a o zaistnieniu których nie posiadał wiedzy w dniu przygotowywania w/w programu. Wstępy do obiektów sakralnych możliwe będą wyłącznie w przypadku, kiedy nie będą odbywać się nabożeństwa.

Mapka

comments powered by Disqus