ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Pielgrzymka do Turcji

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
<
CENA OD: 1250PLN/os Terminy i ceny
Miejsce: Antalya
Więcej wyjazdów do Antalya
Strona WWW

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Lista miejsc
do wydarzenia

Zdjęcia

istanbul-777071_1920

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

autobusem

z innych miast według rozkładu

Zakwaterowanie:

hotel, ***
- opieka rezydenta

Wyżywienie:

wg programu

Cena zawiera:

Transport autokarem (WC, Klimatyzacja, DVD, Caffe- Bar, Uchylne i rozsuwane fotele),Zakwaterowanie w hotelach min. *** w pokojach 2-3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i klimatyzacją, Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje wg. programu, Opieka pilota-przewodnika, Kawa i herbata podczas przejazdów, Ubezpieczenie NNW/KL

Cena nie zawiera:

obowiązkowej dopłaty 450 euro
Kosztów realizacji programu turystycznego tj.: Wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych, opłaty drogowe oraz parkingowe, użyczenie urządzeń TOUR-GUIDE: + 180 EUR – obligatoryjnie płatne u pilota w autokarze, Dopłaty po pokoju 1- osobowego (+ 200 EUR), napoi do obiadokolacji,
ATRAKCJE FAKULTATYWNE:
Lot balonem (ok. 150 EUR – cena ruchoma),
Rejs statkiem po zatoczkach Morza Egejskiego z obiadem (+ 20 EUR),
Udział w wieczorku folklorystycznym w Kapadocji (+ 35 EUR)

Opis

Pielgrzymka śladami Św. Pawła Apostoła do Turcji
Istambuł – Kapadocja – Karavan Saraj – Konja – Pamukkale – Efez – Kusadasi – Milet – Didyma – Bergama – Asklepion – Troja – Canakkale – Edirne

Terminy

Tego terminu nie można już zarezerwować!
Cena: 1250 PLN
Uczestnicy: 30
Min. liczba osób: 8
Wolne miejsca: > 10
Zaliczka: 400,00 PLN

Plan wydarzenia

Dzień 1

Wyjazd z Nowego Sącza godz. 02,15 ( z innych miast według rozkładu jazdy) Przejazd przez terytorium: Słowacji, Węgier do Serbii lub Rumunii. Przejazd od hotelu tranzytowego. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Msza Święta w hotelu. Wczesne śniadanie. Przejazd przez terytorium Bułgarii. Przekroczenie granicy Bułgarsko- Tureckiej. Przejazd przez Most Bosforski do Azji. Panorama Stambułu ze wzgórza Ćamlica Przyjazd do centrum Stambułu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych nocny objazd podświetlonego Stambułu:

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie obiektów kulturowych: zwiedzanie Bazaru Egipskiego, Meczet „Yeni”, Haga Sofia- Kościół Mądrości Bożej, zwany również Wielkim Kościołem. Monumentalna świątynia bizanty-jska, uważana za najwspanialszy obiekt architektury i budownictwa całego pierwszego tysiąclecia naszej ery. Topkapi – pałac w centrum Stambułu, który był rezydencją sułtanów przez ponad 380 lat, od 1453 roku wybudowany za czasów Sułtana Mehmeta. Błękitny Meczet- ostatnich, a zarazem najwspanialszych przykładów tzw. „klasycznego okresu” sztuki islamskiej w Turcji. Hipodrom- niezachowana budowla bizantyjska, przeznaczona, jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac w Stambule, na którym znajduje się obelisk z Egiptu, obelisk Konstantyna oraz Wężowa Kolumna i fontanna Wilhelma II. Wielki Bazar- ok. 4000 sklepów z odzieżą, pamiątkami, złotem i dywanami pod jednym dachem. W trakcie zwiedzania Msza św. w kościele św. Antoniego. Czas wolny. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 4

Wczesne śniadanie. Przejazd do Kapadocji. Po drodze do Kapadocji zwiedzanie Tuz- jeziora solnego w środkowej Turcji- drugie największe pod względem wielkości. Przyjazd do Kapadocji, zwiedzanie kompleksu klasztornego wraz ze szpitalem (wykute w skale), Msza św., symbole Kapadocji – sesja zdjęciowa. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

/Uwaga: dla chętnych możliwość organizacji lotu balonem (płatne dodatkowo)/ Dla chętnych wyjazd na oglądanie startu i lotu balonów. Śniadanie w hotelu, Msza Św. zwiedzanie Kapadocji- Uchisar, Goreme, Cavusin, Zelve, Avanos, wizyta w pracowni porcelany oraz w pracowni złotniczej. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Dla chętnych: udział w wieczorku folklorystycznym „Turecka Noc” (płatne dodatkowo). Nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu, wcześnie rano wyjazd z hotelu w kierunku Pamukkale. Po drodze zwiedzanie Karavan Saraj, Konji – Dervis Museum, Msza św. w Kościele św. Pawła, przyjazd do Pamukkale w porze wieczornej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień 7

Msza św. w hotelu, Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie Pamukkale- śnieżnobiałych tarasów wapiennych, które objęło patronatem UNESCO, wpisując je na listę światowego dziedzictwa przyro-dniczego. Zwiedzanie największego zachowanego Nekropolis oraz wizyta w starożytnym mieście Hierapolis z możliwością kąpieli w basenie Kleopatry. Przejazd do Didim, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta Didymy oraz świątyni Apollina. Następnie wyjazd do Miletu- miasta jońskiego na wybrzeżu Karii przy ujściu rzeki Meander. Przyjazd do Kusadasi, zakwaterowanie w hotelu i kolacja.

Dzień 8

Msza św. w hotelu. Śniadanie. Dla chętnych wyjazd na wycieczkę statkiem po morzu. Możliwość zażywania kąpieli morskich w malowniczych zatokach (płatne dodatkowo). Powrót do hotelu i czas wolny, korzystanie z możliwości rekreacyjnych hotelu, wieczorem obiadokolacja. Po kolacji dla chętnych wyjazd do centrum Kusadasi – czas wolny i powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Zwiedzanie Efezu – jednego z najlepiej zachowanych miast portowych okresu jońskiego oraz zwiedzanie Domu Matki Boskiej. Msza św. Selciuk – Bazylika św. Jana. Pozostałości Świątyni Artemidy. Powrót do hotelu, czas wolny – plażowanie (hotel nad morzem),wieczorem obiadokolacja.

Dzień 10

Msza św. w hotelu. Śniadanie. Wyjazd z Kusadasi do Canakkale. Po drodze panorama Bergamy- Kompleksu archeologicznego ruin starożytnego Pergamonu znajdującego się na górującym nad współczesnym miastem akropolu. Na obrzeżach Bergamy znajduje się także inne stanowisko archeologiczne – ruiny dawnego Asklepiejonu – zwiedzanie. Pokaz produkcji wyrobów z onyksu. Następnie zwiedzanie ruin starożytnej Troi, miasta szczególnie znanego z wojny, opisanej w starogreckim poemacie epickim „Iliada”. Przyjazd do Canakkale, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11

Msza św. w hotelu. Śniadanie. Przepłynięcie Cieśniny Dardanele. Przejazd do Edirne- dawnego Hadrianopolu. Zwiedzanie centrum historycznego: Meczet „Selima”- słynnego architekta Sinana, Pomnik Koćaka Sinana, bazar. Czas wolny na zakupy. Przejazd przez terytorium Turcji, Bułgarii, Serbii lub Rumunii. Obiadokolacja i nocleg tranzytowy.

Dzień 12

Śniadanie. Przejazd przez terytorium Węgier i Słowacji. Zakończenie pielgrzymki – wycieczki w godzinach wieczornych.

Mapka

comments powered by Disqus