ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Sanktuaria Maryjne Europy 13 dni

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
<
CENA OD: 1250PLN/os Terminy i ceny
Miejsce: FATIMA
Więcej wyjazdów do FATIMA
Strona WWW

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Lista miejsc
do wydarzenia

Zdjęcia

france-1079332_1920 saragossa-426375_1920 fatima-3649012_1920

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

autobusem

Wyjazdy z innych miejscowości według rozkładu jazdy.

Zakwaterowanie:

hotel, ***
- opieka rezydenta

Wyżywienie:

wg programu

Cena zawiera:

Przejazd komfortowym autokarem klasy LUX (WC, Klimatyzacja, DVD), 12 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2,-3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, opiekę pilota- przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie KL/NNW, bilety wstępu do Katedry Leon,

Cena nie zawiera:

Świadczeń nie wymienionych w ofercie, napoi do obiadokolacji, dopłaty do pokoju 1-osobowego.
*obowiązkowa dopłata na realizację programu (660 euro) płatna u pilota w autokarze.

Opis

WŁOCHY – FRANCJA – HISZPANIA – PORTUGALIA – 13 DNI
/Mariazell- Spiazzi- Turyn -La Salette- Barcelona- Montserrat- Saragossa- Toledo- Fatima- Porto- Sameiro-Braga-Santiago de Compostela- - Leon- Lourdes- Avignon- San Remo- Ossiach/

Terminy

Tego terminu nie można już zarezerwować!
Cena: 1350 PLN
Uczestnicy: 58
Min. liczba osób: 8
Wolne miejsca: > 10
Zaliczka: 300,00 PLN

Plan wydarzenia

Dzień 1

Wyjazd z Nowego Sącza o godzinie 00:10. Przejazd do Austrii. Zwiedzenie sanktuarium w Mariazell (Msza Święta). Przejazd do hotelu w okolicach Werony. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Spiazzi i przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona. Sanktuarium zawieszone jest niezwykle malowniczo na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. U jego stóp ciągnie się równie malownicza dolina Adygi. Dolina i zbocze Monte Baldo, na którym wzniesiono to niezwykłe miejsce, otoczone są koroną górskich wierzchołków. Nawiedzenie Sanktuarium i Msza Święta. Przejazd do miejscowości Sirmione położonej nad Jeziorem Garda. Znajdują są tutaj najbardziej prestiżowe hotele nad całym jeziorem, posiadające własne baseny termalne. Historyczne centrum oddzielone jest od reszty cypla fosą, która biegnie dookoła zamku. Na starówkę wchodzi się przez historyczną bramę zamku Scaligerich, wzniesionego w XIII w. Po przekroczeniu bramy miasta czeka gąszcz wąskich uliczek, a urokliwe centrum z każdej strony otoczone jest wodą. Przejazd do hotelu w okolicach Turynu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Wczesne śniadanie i przejazd na La Salette, nawiedzenie sanktuarium. Następnie przejazd w okolice Barcelony. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Barcelony– krótkie zwiedzanie stolicy Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta – Gaudi i zwiedzanie: Pomnik Kolumba, Ramble, Dzielnica Gotycka z Katedrą św. Eulalii, Pałac Królewski. Następnie przejazd do Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Morenta. Przejazd do Saragossy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg

Dzień 5

Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Toledo. Spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, Św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry – najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Kościół Santo Tome – ze słynnym obrazem El Greca- Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowane. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Zwiedzanie bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego JP II), Obiadokolacja, udział w procesji i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Droga krzyżowa, zwiedzanie miejsc związanych z życiem dzieci (wioska Aljustrel).Przejazd do Porto. Krótkie zwiedzanie miasta. Następnie przejazd w okolice Bragi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Sameiro. Następnie zwiedzanie malowniczego Sanktuarium Bom Jesus do Monte w Bradze. Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie bazyliki z relikwiami św. Jakuba Apostoła. Przejazd do hotelu w okolicach Ponferady. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Leon – Katedra Santa Maria de la Regla. Następnie przejazd do Lourdes. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium Lourdes– Grota Massabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X), zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Bernadetty. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 11

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Avignon. Zwiedzanie miasta, które zasłynęło, jako Stolica Papieska w XVI w. Krótki spacer: Pałac Papieski, Pont Saint-Bénézet. Przejazd do hotelu w okolicy San Remo na terytorium Włoch. Zakwaterowanie, Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 12

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do San Remo – najsłynniejszego kurortu nad Morzem Liguryjskim, znanego z festiwali, kasyna gry i targów kwiatowych. Spacer po Corso dell’Imperatrice z egzotycznymi palmami i zwiedzanie La Pigna – malowniczego średniowiecznego starego miasta. Następnie przejazd do hotelu w regionie Veneto. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 13

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze przejazd do miejscowości Ossiach – zwiedzenie klasztoru i miejsca pobytu króla Bolesława Śmiałego i jego grób. Powrót do Nowego Sącza w późnych godzinach nocnych.

UWAGA

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności realizacji programu turystycznego. Organizator zastrzega sobie prawo do niepełnej realizacji w/w programu z przyczyn od niego niezależnych (tj. remont obiektu, strajk, przerwa w działalności, zmiana godzin lub dni funkcjonowania oraz innych przypadków losowych) uniemożliwiających wizytę w danym obiekcie, a o zaistnieniu których nie posiadał wiedzy w dniu przygotowywania w/w programu. Wstępy do obiektów sakralnych możliwe będą wyłącznie w przypadku, kiedy nie będą odbywać się nabożeństwa.

Mapka

comments powered by Disqus