ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Bałkany "Smaki i uroki"

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
<
CENA OD: 1600PLN/os Terminy i ceny
Strona WWW

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Lista miejsc
do wydarzenia

  • Albania

1 / 4

Zdjęcia

sveti-jovan-kaneo-4721013_1920

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

autobusem

Wyjazd z Nowego Sącza, dowozy antenowe w obrębie Małopolski. Pozostałe miejscowości do uzgodnienia za dodatkową opłatą.

Zakwaterowanie:

hotel, ***

Wyżywienie:

HB (śniadania i obiadokolacje)

Atrakcje:

Wyselekcjonowane, atrakcyjne turystycznie regiony Bałkan wraz ze zwiedzaniem zabytków oraz czasem wolnym na relaks w malowniczych zakątkach odwiedzanych miejsc.

spotkanie społecznościspotkanie lokalnej społeczności

Cena zawiera:

5 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
Śniadania i obiadokolacje wg programu (x1 kolacja z folklorem),
Transport autokarem klasy LUX (Video, Barek, Klimatyzacja, WC),
Ubezpieczenie: NW/KL,
Opieka pilota – przewodnika,
Kawa i herbata podczas podróży

Cena nie zawiera:

Kosztów realizacji programu tj: opłaty przewodników lokalnych, biletów wstępu, kolejki wąskotorowej, rejsu, wstępu do Parków Narodowych, użyczenia urządzeń TOURGUIDE oraz taksy klimatycznej (obligatoryjnie +40 EUR/os) – płatne u pilota w autokarze,
Napoi do kolacji,
Świadczeń nie wymienionych w ofercie,

Opis

Wycieczka 7-dniowa do Macedonii, Albanii, Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny.

Terminy

Cena: 1600 PLN
Uczestnicy: 55
Min. liczba osób: 25
Wolne miejsca: > 10
Zaliczka: 480,00 PLN

Plan wydarzenia

Dzień 1

Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 5:00 (z pozostałych miast wg rozkładu jazdy), przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry, Serbię. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Skopje. Zwiedzanie miasta: historyczne centrum, kamienny most, centrum pielgrzymowania im. Matki Teresy z Kalkuty, pomnik Matki Teresy. Przejazd do Kanionu Matka, spacer i rejs po jeziorze. Przejazd do hotelu nad jeziorem Ochrydzkim, zakwaterowanie. Czas wolny na relaks nad jeziorem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu wycieczka do monastyru św. Nauma gdzie według legend przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Zwiedzanie prehistorycznej osady na wodzie w Zatoce Kości. Przejazd do Ochrydu. Zwiedzanie: antycznego teatru, cerkwi św. Bogurodzicy Perivepta z cennymi freskami oraz wzgórze Palosnik. Dla chętnych wejście na mury Twierdzy cara Samuila górującej nad miastem. Zwiedzanie zakończymy widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo. Odwiedzimy również warsztat tradycyjnego czerpania papieru, gdzie można własnoręcznie wykonać pamiątkową kartkę. Po zwiedzaniu czas wolny. Powrót do hotelu, wieczorem obiadokolacja z folklorem / degustacja potraw macedońskich /, nocleg.

Dzień 4

Wczesne śniadanie, przejazd do Albanii. Zwiedzanie Tirany: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Bey, Dzielnica Bloku. Następnie przejazd do Szkodry: zwiedzanie centrum wraz z pomnikiem Matki Teresy. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd Kanionem Rzeki Moraca do bardzo cennego prawosławnego monastyru Moraca usytuowanego w malowniczej scenerii. Przejazd Kanionem Rzeki Tara zwanym „czarnogórskim Kolorado”. Symbolem tego miejsca jest słynny wiszący most. Przejazd do miasta Plevlja. Spacer po mieście, zwiedzanie meczetu Husejna Paszy / z zewnątrz /. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, przejazd do Wisegradu. Zwiedzanie miasta: most turecki z XVI wieku, „Andrićgrad”- słynne miasteczko filmowe /plener do filmów Kustoricy/. Przejazd do miejscowości Mokra Gora; Przejazd słynną wąskotorową kolejką „Szagrańska osmica” Wyjazd w drogę powrotną do kraju. Przejazd przez Serbię, Węgry, Słowacje.

Dzień 7

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Mapka

comments powered by Disqus