ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

SURVIVAL CAMP KIDS #1

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
<
CENA OD: 1499PLN/os Terminy i ceny
Miejsce: Harcerska Baza Obozowa Hufca ZHP Wrocław "Krzeczków"
Więcej wyjazdów do Harcerska Baza Obozowa Hufca ZHP Wrocław "Krzeczków"
Strona WWW

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Zdjęcia

Krzeczów szkolenie survival Survival Camp Kids #1

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

własny

W cenę wyjazdu nie jest wliczony transport z miejsca zamieszkania do Januszkowic i z powrotem. W przypadku zgłoszenia się większej liczby uczestników z jednego miasta, istnieje możliwość zorganizowania wspólnego przejazdu busem (w takich przypadkach prosimy o kontakt z Nami)

Zakwaterowanie:

domek

Wyżywienie:

FB (3 posiłki)

Atrakcje:

✔ szkolenie survivalowe
✔ spływ kajakowy
✔ nocne podchody i inne gry terenowe
✔ gry terenowe
✔ korzystanie z atrakcji ośrodka
✔ wycieczki rowerowe
✔ maskowanie
✔ posługiwanie się niezbędnikiem survivalowym
✔ wykorzystanie technik linowych i metod asekuracji (tyrolka, wahadło)
✔ rozpalanie ognia różnymi metodami (lupa, krzesiwo itd.)
✔ rozpoznawanie dzikich roślin jadalnych
✔ budowanie różnego typu schronień i posłań do spania
✔ ratownictwo wodne
✔ posługiwanie się mapą i kompasem
✔ meteorologi

Cena zawiera:

✔ zakwaterowanie
✔ wyżywienie całodzienne (3 posiłki) na terenie ośrodka
✔ opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry
✔ zajęcia sportowo-rekreacyjne
✔ korzystanie z wszelkich atrakcji ośrodka w Krzeczkowie
✔ ubezpieczenie NNW
✔ pakiet startowy
✔ koszulkę SURVIVAL CAMP-u

Cena nie zawiera:

✔ transportu z miejsca zamieszkania do Januszkowic i z powrotem.
W przypadku zgłoszenia się większej liczby uczestników z jednego miasta, istnieje możliwość zorganizowania wspólnego przejazdu busem (w takich przypadkach prosimy o kontakt z Nami)

Opis

OPIS WYJAZDU:
Survival to sztuka improwizacji jednak my mamy już przygotowany plan Twojego obozu. Będą podchody, wspinaczki, ogniska i wszelkiego rodzaju gry terenowe. Będziemy współpracowali budując obozowiska i bazy oraz rozpalimy ognisko za pomocą krzesiwa. Będziemy strzelać z łuku i przechodzić przez najgłębsze kałuże. Na jeden tydzień zapomnimy o telefonach i konsolach a kto wie – może jeżeli nasz obóz Ci się spodoba to o multimediach zapomnisz na dłużej..
Oczywiście nie bylibyśmy sobą gdyby w programie obozu nie pojawiły się sportowe akcenty dlatego prócz sztuki survivalu będziemy spędzać aktywnie czas na doskonale przygotowanej pod kątem sportowym bazie w Krzeczkowie.


MIEJSCOWOŚĆ:
Waszą areną do zmagań na lądzie i w wodzie będzie ośrodek SAS w Krzeczkowie – tutaj doświadczysz aktywnego wypoczynku nad czystym jeziorem Niesłysz. To największy akwen Pojezierza Lubuskiego - fachowcy twierdzą, że wiekowy drzewostan sprawia, iż panuje tutaj mikroklimat, a mająca 20 km linia brzegowa jeziora zapewnia ucztę dla wielbicieli widoków oraz młodzieży głodnej survivalowych wrażeń. Tutaj zbudujesz szałas i tratwę, poznasz tajemnice Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego a także przeżyjesz ekscytującą wycieczkę na bagna. Krzeczków jest miejscowością wręcz stworzoną do bliskiego kontaktu z naturą, tutaj czas płynie wolniej a codzienne atrakcje pozwalają zapomnieć o „atrakcjach cywilizacji”.
Teren bazy porośnięty jest lasem sosnowym i bukowym. Najbliższe okolice obfitują w zwierzynę i runo leśne. Bogactwo flory i fauny to bez wątpienia zasługa czystych wód i powietrza. Na terenie tym występuje wiele gatunków ptaków (między innymi orzeł bielik, kormorany) oraz różnorodność ryb słodkowodnych.

ZAKWATEROWANIE:
Nasi campowicze zostaną zakwaterowani w namiotach wojskowych typu 10-tka lub francuz na łóżkach typu kanadyjka. Z bazy noclegowej do jeziora można dotrzeć w trzy minuty, tam też znajduje się plaża, kąpielisko, pomosty i ponad 500 hektarów jeziora.

Pierwsza klasa czystości wody stwarza wspaniałe warunki do kąpieli. Baza posiada pomost kąpielowy ze strzeżonym kąpieliskiem.


WYŻYWIENIE:
Pełne wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja na terenie ośrodka.
Prosimy o informację o ewentualnych alergiach/specjalnych zaleceniach żywieniowych dziecka przed obozem.


SZKOLENIE:
Podczas naszego obozu zapoznamy Cię z podstawowymi technikami survivalowymi. Dowiesz się jak jedną zapałką rozpalić ognisko, przygotować legowisko w lesie oraz posługiwać się kompasem. Poznasz prawa natury i nauczysz się je respektować, będziesz współdziałał w grupie i poznasz techniki przetrwania w lesie i górach w nie zawsze doskonałych warunkach a te wszystkie nabyte kompetencje nie raz pomogą Ci w różnych sytuacjach. Zaszczepimy w Tobie samodzielność, spędzisz czas aktywnie zapominając o multimedialnych rozrywkach – będziesz czerpał satysfakcję z bycia na łonie natury i mamy szczerą nadzieję, że cały czas będziesz uśmiechnięty :)
UCZESTNICY:
Camp dedykowany jest dzieciom i młodzieży w wieku od 9 do 17 lat


TRANSPORT:
Organizator nie zapewnia transportu jednak. W przypadku zgłoszenia się większej liczby uczestników z jednego miasta, istnieje możliwość zorganizowania wspólnego przejazdu busem (w takich przypadkach prosimy o kontakt z Nami)


UBEZPIECZENIE:
Bezpieczeństwo naszych campowiczów jest dla Nas najistotniejsze. Nasi instruktorzy i trenerzy to najczęściej zawodnicy oraz absolwenci AWF, którzy potrafią zapewnić pełne bezpieczeństwo obozowiczom. Członkowie kadry ukończyli kursy wychowawców oraz kierowników wypoczynku dzieci i młodzieży. Wymogi organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży spełnia również ośrodki, w którym zapewniamy nocleg. Obozy organizowane przez Steeze Travel są zgłaszane do Kuratorium Oświaty.
Podczas trwania całego obozu zapewniamy opiekę wykwalifikowanych wychowawców oraz kierownika wypoczynku, opiekę doświadczonych trenerów podczas zajęć survivalowych, rowerowych oraz wakeboardowych i windsurfingowych.
Wszystkim naszym uczestnikom zapewniamy ubezpieczenie NNW SIGNAL IDUNA rozszerzone o rekreacyjne uprawianie sportu.
Sumy ubezpieczeń, pakiet podstawowy: NNW 20 000PLN, OC 20 000PLN

Terminy

Tego terminu nie można już zarezerwować!
Cena: 1499 PLN
Uczestnicy: 20
Min. liczba osób: 10
Wolne miejsca: > 10
Zaliczka: 500,00 PLN

Plan wydarzenia

DZIEŃ Z ŻYCIA NA CAMPIE

8:00 – pobudka 8:10 – rozgrzewka poranna 8:30 – śniadanie, toaleta poranna 9:15 – apel poranny 9:45 – zajęcia programowe (I blok) 13:00 – przygotowanie do obiadu 13:15 – obiad 14:00 – przerwa poobiednia (telefony do rodziny, sklepik, integracja) 15:30 – zajęcia programowe (II blok) 18:15 – kolacja 19:00 – zajęcia wieczorne (gry i zabawy, ogniska, pokazy, gry terenowe, podchody, turnieje sportowe, itp.) 20:45 – sprawdzanie czystości, apel wieczorny 21:00 – przygotowanie do snu 22:00 – cisza nocna

Mapka

comments powered by Disqus