ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Najpyszniejsze mango świata 7 NAJWAŻNIEJSZYCH WYSP FILIPIN

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
obóz / kolonia
<
CENA OD: 2600PLN/os Terminy i ceny
Strona WWW

forum wydarzenia

 Brak dyskusji

Lista miejsc
do wydarzenia

Zdjęcia

Filipiny

Relacje uczestników

Brak relacji

Filmy

Brak filmów

Dojazd

samolotem

koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem, przeloty na trasie Warszawa-Manila-Warszawa – od 3.000 PLN

Cena zawiera:

- przeloty wewnętrzne,
- transport statkami i klimatyzowanym autokarem,
- zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
- wyżywienie: śniadania, lunch w dniach 3., 5. i 6. oraz kolacje w dniach 8. i 10.,
- bilety wstępu,
- opłaty lotniskowe,
- opiekę miejscowych przewodników,
- opiekę polskiego pilota,
- ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

Cena nie zawiera:

- przeloty na trasie Warszawa-Manila-Warszawa – od 3.000 PLN,
- zwyczajowych napiwków - 70 USD,
- dopłaty do pokoju jednoosobowego - 650 USD.

Opis

Z dumą prezentujemy Państwu największy na polskim rynku wybór wycieczek na Filipiny. Ten wyspiarski kraj jest szalenie urozmaicony zarówno geograficznie jak i kulturowo - rozróżnia się tu około stu etnicznych grup a wpływy kolonialne są mocno zaznaczone. Filipiny wyróżniają się spośród innych państw azjatyckich dominacją religii katolickiej, dlatego też w czasie zwiedzania najczęściej można trafić na kilkusetletnie kościoły.
Filipiny to jednak przede wszystkim ocean z niesamowitymi rafami koralowymi, wśród których znajduje się m.in. Apo - morski rezerwat przyrody, a także zapierające dech w piersiach plaże, wśród których króluje ta położona na wyspie Boracay. Jest ona uznawana za jedną z najlepszych plaż świata. Posiada wspaniałą infrastrukturę turystyczną a jednocześnie umożliwia komfortowe plażowanie, snorkelowanie, pływanie, nurkowanie i uprawianie windsurfingu. Obok Boracay proponujemy Państwu także szereg innych rajskich plaż.
Będąc w tym rejonie świata warto wybrać się na Wzgórza Czekoladowe, na które składa się 1300 stożkowatych pagórków, tworzących malowniczy pejzaż. Ta wyjątkowa atrakcja turystyczna nie bez powodu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli tego państwa.
Jeśli mowa o niezwykłościach Filipin, to warto też wspomnieć o podziemnej rzece płynącej w pobliżu Parku Narodowego Puerto Princesa Subterranean River, czy też o niesamowitych tarasach ryżowych z historią sięgającą około 2 tysięcy lat, położonych na zboczach gór wokół miasteczka Banaue na wyspie Luzon.
Zapewniamy – Filipiny, niezniszczone masową turystyką, zauroczą Państwa pięknem swej przyrody, serdecznością ludzi, kolorytem mniejszości etnicznych, barwnymi festiwalami...
Bazując na wieloletnich doświadczeniach w obsłudze turystów wyjeżdżających na Filipiny, współpracując ze stałym, wypróbowanym, lokalnym kontrahentem, mamy przyjemność zaproponować zróżnicowane programy, obfitujące zarówno w sztandarowe atrakcje (tarasy ryżowe, Wzgórza Czekoladowe, rajskie plaże nad czystym morzem z cudowną rafą koralową), jak i atrakcje sezonowe, np. oglądanie delfinów i rekinów wielorybich na pełnym morzu, Festiwal Sinolug i itd. Zachęcamy do odwiedzin kraju, o którego niekłamanych urokach przekonało się wciąż jeszcze niewielu.
Mamy przyjemność zaproponować Państwu największy na polskim rynku wybór wycieczek na Filipiny. Zapraszamy!1 DZIEŃ

Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Manili z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

2 DZIEŃ
Przylot do Manili. Zwiedzanie miasta, w czasach kolonialnych nazywanego „Perłą Orientu”. W starej części miasta, Intramuros, oglądanie Fortu Santiago, kościoła św. Augustyna oraz rezydencji kolonialnej Casa Manila. Także na starówce okazja do spróbowania odświeżającego deseru halo-halo i kawy z lokalnych plantacji. Przejazd do Lunety, ładnie zaprojektowanego parku, gdzie przy pomniku bohatera narodowego, Jose Rizala, można będzie posłuchać historii filipińskich walk narodowowyzwoleńczych. Dalsze poznawanie historii państwa i wojny na Pacyfiku na Cmentarzu Żołnierzy Amerykańskich (największym w tym regionie świata). Podziwianie zachodu słońca z reprezentacyjnego, nadmorskiego bulwaru Roxas, gdzie pośród nawoływań ulicznych handlarzy i głośnych przebojów karaoke można spojrzeć na wody zatoki, skąd niegdyś przybywali chińscy kupcy, hiszpańscy konkwistadorzy, cesarska armia Japonii, wreszcie wojska MacArthura...

3 DZIEŃ
Przejazd do podnóża wulkanu Pinatubo. Przesiadka do jeepów, przejazd pod krater. Po drodze podziwianie fantazyjnych kształtów zerodowanych skał zbudowanych z tufu wulkanicznego. Około 2-godzinne podejście do krateru, gdzie oczom ukaże się iście bajkowe, turkusowe jeziorko. Kąpiele w ciepłej wodzie (nieustannie podgrzewanej przez wulkan!), wycieczka łódkami po jeziorze. Powrót do podnóża wulkanu na lunch i... uwaga, niespodzianka: tradycyjne masaże w stylu filipińskim.

4 DZIEŃ
Przejazd na północ wyspy Luzon, do Banaue. Podziwianie z okien autobusu egzotycznych krajobrazów, miasteczek i wiosek. Przystanek na przełęczy Dalton, gdzie Amerykanie przełamali jeden z ważnych punktów oporu wojsk japońskich podczas kampanii filipińskiej w 1945 r.i gdzie zobaczyć można zapierającą dech w piersiach panoramę filipińskich Kordylierów. Dojazd do Banaue i zakwaterowanie w hotelu.

5 DZIEŃ
Zwiedzanie koronnej atrakcji Filipin: tarasów ryżowych Bangaan. Tutejsze tarasy, wybudowane kilka tysięcy lat temu, zajmują całe, nieraz bardzo strome zbocza i ciągnąc się niemal po horyzont dają niezapomniane wrażenie rajskich kaskad zieleni. Wędrówka do jednej z wiosek i poznawanie zwyczajów ludu Ifugao, budowniczych tarasów: wizyta w tradycyjnym domu, nauka uprawy ryżu, opowieść o łowcach głów (Ifugao niegdyś parali się i tym), zaznajamianie się z nietypowymi obyczajami pogrzebowymi itd. Powrót na nocleg do Banaue.

6 DZIEŃ
Całodniowa wycieczka do Sagady. Emocjonujący przejazd lokalnym środkiem transportu, jeepneyem, przez Prowincję Górską. Po drodze, w mieście Bontoc, wizyta w muzeum i oglądanie bardzo ciekawej ekspozycji etnograficznej – poznawanie kultury tutejszych ludów, która, wraz z ekspansją nowoczesnych zdobyczy cywilizacyjnych nieuchronnie się zmienia. W Sagadzie podziwianie cudów natury: jaskini Sumaging z przepięknymi naciekami i rozległego wąwozu Echa. Tam także oglądanie słynnych wiszących trumien. Powrót na nocleg do Banaue.

7 DZIEŃ
Powrót autokarem do Manili. Wieczorem przelot na Cebu, nocleg.

8 DZIEŃ
Zwiedzanie Cebu, miasta, do którego 7 kwietnia 1521 roku, podczas swej podróży dookoła świata, przypłynął Ferdynand Magellan. Wizyta w Basilica Minore del Santo Nino, kościele szczycącym się cudowną figurką Dzieciątka Jezus, w forcie San Pedro z połowy XVI w., w rotundzie z Krzyżem Magellana i w świątyni taoistycznej, będącej centrum życia duchowego licznie od wieków reprezentowanej tu mniejszości chińskiej. Po południu przejazd na wyspę Mactan, do miejsca, gdzie Magellan zginął z rąk lokalnego wodza Lapu-Lapu. Powrót do Cebu, kolacja i pokaz tradycyjnych tańców.

9 DZIEŃ
W terminie styczniowym uczestniczenie w festiwalu Sinulog. Sinulug, największe święto w tej części Filipin, odbywa się ku czci Dzieciątka Jezus; obchodom towarzyszą barwne procesje, ekspresyjne tańce oraz zbiorowe obżarstwo (i opilstwo). Warto zobaczyć, jak spontanicznie i radośnie świętują Filipińczycy. Wieczorem fakultatywnie pokaz sztucznych ogni. Nocleg na Cebu (w innych terminach zostanie dodany jeden dzień wypoczynku na wyspie Panglao).

10 DZIEŃ
Rano przejazd do portu i przepłynięcie wodolotem na wyspę Bohol. Oglądanie najważniejszych atrakcji wyspy: malowniczych Wzgórz Czekoladowych przypominających krople zastygłej czekolady, intrygujących wyraków – ssaków z rodziny naczelnych mniejsze od ludzkiej dłoni, lasu mahoniowego, warsztatu produkującego maczety. Dzień uświetni kolacja na statku i rejs po rzece Loboc, podczas którego prawdziwie magicznym przeżyciem będzie oglądanie świetlików. Nocleg na sąsiedniej wysepce Panglao.

11 DZIEŃ
Dzień wolny na rajskiej, usytuowanej tuż przy hotelu, plaży Alona: wypoczynek pod palmami nad szmaragdowym morzem na białych piaskach. Fakultatywnie możliwość nurkowania i uprawiania przeróżnych sportów wodnych. Rozkoszowanie się tropikalnym słońcem, podczas gdy w Polsce śnieg (lub raczej podła plucha) i wszystkim się na łzy zbiera.

12 DZIEŃ
Wycieczka na maleńką wyspę Apo. Wspólne podglądnie życia rafy koralowej i pływanie z często tu spotykanymi ogromnymi morskimi żółwiami. Po południu spacer na latarnię połączony z kosztowaniem przepysznego mango prosto z drzewa... Nocleg na Apo.

13 DZIEŃ

Rano krótka podróż statkiem na Negros. Zwiedzanie uroczego, studenckiego miasteczka Dumaguete: wizyta w kampusie uniwersyteckim, na targu, spacer po nadmorskiej promenadzie i zwiedzanie XVII-wiecznej dzwonnicy. Przelot z Dumaguete do Manili.

14 DZIEŃ
Rano wylot z Manili do Polski. Przesiadka w jednym z europejskich portów lotniczych. Wieczorem powrót do Polski.TERMINY
04.11 - 17.11.2014
(dodatkowa atrakcja: w dniu 12. wypatrywanie delfinów na pełnym morzu),
07.12 - 20.12.2014
(dodatkowe atrakcje: w dniu 11. Msza Kogucia, w dniu 12. wypatrywanie delfinów na pełnym morzu),
10.01 - 23.01.2015
(dodatkowe atrakcje: w dniu 9. uczestniczenie w Festiwalu Sinulog, w dniu 12. wypatrywanie delfinów na pełnym morzu)
10.10 - 23.10.2015
07.11 - 20.11.2015

CENA
2.600 PLN + 2.190 USD
I rata: 1.000 PLN płatne przy zapisie
II rata: 1.600 + 2.190 USD + koszt biletu lotniczego płatne 30 dni przed wyjazdem

CENA OBEJMUJE
- przeloty wewnętrzne,
- transport statkami i klimatyzowanym autokarem,
- zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje dwuosobowe z łazienkami,
- wyżywienie: śniadania, lunch w dniach 3., 5. i 6. oraz kolacje w dniach 8. i 10.,
- bilety wstępu,
- opłaty lotniskowe,
- opiekę miejscowych przewodników,
- opiekę polskiego pilota,
- ubezpieczenie KLA, NNW, KR oraz bagażu.

CENA NIE OBEJMUJE
- przeloty na trasie Warszawa-Manila-Warszawa – od 3.000 PLN,
- zwyczajowych napiwków - 70 USD,
- dopłaty do pokoju jednoosobowego - 650 USD.

Terminy

Tego terminu nie można już zarezerwować!
Cena: 2600 PLN
Zaliczka: 1000,00 PLN

Mapka

Manila

Manila (filipiński Maynila) – stolica Filipin, położona na wyspie Luzon, przy ujściu rzeki Pasig do Zatoki Manilskiej (Morze Południowochińskie). Obecnie miasto liczy 1 660 714 mieszkańców (1 sierpnia 2007, spis), wraz z Quezon City, Caloocan, Pasay, Makati, Pasig i in. tworzy zespół miejski - Metro Manila z 11 553 427 mieszkańców (1 sierpnia 2007, spis). W ostatnich dwóch dekadach najszybszy wzrost notuje się w nowych przedmieściach stolicy już poza Metro Manilą w ościennych prowincjach (Laguna, Cavite, Rizal, Bulacan) razem z którymi tworzy tzw. Mega Manilę (populacja 16,1 mln w r. 1995, 18,7 mln w r. 2000, 22 mln w r. 2007)

Pinatubo

Pinatubo – czynny wulkan na wyspie Luzon, na Filipinach, 1486 m n.p.m. Jest to stratowulkan. Erupcja w czerwcu 1991 spowodowała śmierć ok. 800 osób na skutek opadów popiołowych, bomb wulkanicznych, laharów oraz z powodu chorób epidemicznych. Setki osób zostało rannych.

Banaue

Tarasy ryżowe w Banaue – liczące ok. 2000 lat tarasy rolne, utworzone w zboczach górskich Ifugao na Filipinach. Przez Filipińczyków uważane za ósmy cud świata[1]. Tarasy powstały prawdopodobnie wyłącznie dzięki pracy rąk, bez użycia maszyn czy cięższego sprzętu. Znajdują się na wysokości 1500 m n.p.m. i zajmują powierzchnię 10 360 km². Zasilane są wodą poprzez system irygacyjny ze znajdujących się powyżej lasów deszczowych. W 1995 zostały włączone na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tarasy są narażone na proces erozji, ponieważ duża część pól przestaje być uprawiana. Tarasy muszą znajdować się pod stałą opieką i ciągle są odbudowywane. W latach 2001-2012 uznawane były przez UNESCO za dziedzictwo zagrożone, jednak działania filipińskich władz doprowadziły do poprawy stanu tarasów.

Sagada

Sagada is a fifth class municipality in the province of Mountain Province, Philippines. According to the 2010 census, it has a population of 11,244 people.[3] It is located 275 kilometres (171 mi) north of Manila (taking at least 12 to 15 hours by bus), 140 kilometres (87 mi) from Baguio, and it is adjacent to Bontoc, the provincial capital. Sagada is famous for its hanging coffins. This is a traditional way of burying people that is still utilized. Not everyone is qualified to be buried t

Cebu

7 kwietnia 1521 roku przybył tu Ferdynand Magellan ze swoją wyprawą; w miejscu lądowania ustawił krzyż, który przetrwał do dziś i znajduje się w małej kapliczce na ulicy noszącej dziś imię Magellana; zginął 27 kwietnia 1521 na pobliskiej wysepce Mactan. Osadę udało się założyć Hiszpanom w 1565 roku, nazwano ją San Miguel to Villa del Santissimo Nombre de Jesus; w tymże roku ufundowano pierwszą świątynię katolicką, Basilica Minore del Santo Niño; w 1571 roku miasto przemianowano na Cebu.

Bohol

Bohol – wyspa i prowincja na Filipinach w regionie Central Visayas. Jest położona pomiędzy wyspami Cebu na zachodzie, Leyte na północnym wschodzie i Mindanao na południu na morzu Mindanao. Powierzchnia: 4117,26 km². Liczba ludności: 1 230 110 mieszkańców (2007). Gęstość zaludnienia wynosi 255,16 mieszk./km². Stolicą prowincji jest Tagbilaran. Krajobraz wyżynny, wokół rafy koralowe. Na wyspie znajdują się Wzgórza Czekoladowe mające kształt stożków lub półkulistych pagórków stojących w grupa

Apo

Apo – duży stratowulkan znajdujący się na wyspie Mindanao na Filipinach w prowincji Cotabato. Jest to jednocześnie najwyższy szczyt tego kraju położony 40 km od miasta Davao w kierunku północno-wschodnim. Nazywany czasem dziadkiem lub mistrzem. Apo ma płaski szczyt z trzema wierzchołkami, na szczycie znajduje się krater o szerokość 500 m z małym jeziorem wulkanicznym. Jest źródłem energii geotermalnej, aczkolwiek data ostatniej erupcji nie jest znana.

comments powered by Disqus