Sportoryko  > pomoc i FAQ

Pomoc i FAQ (najczęściej zadawane pytania)

Rejestracja na sportoryko.pl

Co zrobić bym mógł sprzedawać swoje wycieczki?
Wejdź na stronę dla organizatorów, wypełnij formularz, odbierz telefon by uzgodnić szczegóły, wówczas nastąpi finalizacja umowy i następnie możesz dodawać wycieczki.

Nie mogę się zalogować do serwisu. Co robić?
- zapomniałeś hasła?
Jeśli jesteś już zarejestrowanym użytkownikiem a problem polega na tym, że zapomniałeś hasła to skorzystaj z linku znajdującego się pod oknem logowania zatytułowanego "Zapomniałeś hasła?" (kliknij). Następnie zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail użytego przy rejestracji oraz kodu z obrazka. Następnie na podany adres e-mail zostanie wysłana instrukcja do ustawienia nowego hasła.
- Nie dotarł link aktywacyjny?
Jeśli problem polega na tym, iż nie dotarł do Ciebie link aktywacyjny po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, skorzystaj z linku znajdującego się pod oknem logowania zatytułowanego "Nie dotarł link aktywacyjny?" (kliknij). W następnej kolejności zostaniesz poproszony o podanie adresu e-mail użytego przy rejestracji oraz kodu z obrazka. Następnie e-mail potrzebny do aktywacji konta zostanie ponownie wysłany. Skorzystaj z niego aby potwierdzić rejestrację.

Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z naszym BOKiem pisząc na adres: kontakt@sportoryko.pl

Korzystanie z sportoryko.pl

Jak mogę zmienić swoje dane?
Po zalogowaniu kliknij w "Moje konto" po prawej stronie menu górnego, obok górnych zakładek. Następnie przejdź do zakładki "Ustawienia", tam będziesz mieć dostęp do swoich danych oraz możliwość ich zmiany. Aby zapisać wprowadzone przez siebie zmiany naciśnij przycisk "Zapisz" znajdujący się na dole strony.

Jak dopisać się do grup zainteresowań daną aktywnością?
Z górnego menu wybierz zakładkę "Społeczność", następnie przejdź na podstronę z listą istniejących grup. Wybierz interesującą Cię grupę i przejdź na jej podstronę. Na stronie grupy znajduje się link umożliwiający dołączenie do grupy. Skorzystaj z niego.

Zakładanie nowej grupy
Jeśli chcesz założyć nową grupę skorzystaj z pomarańczowego przycisku "Załóż grupę" znajdującego się po prawej stronie powyżej spisu wszystkich założonych grup.

Jak korzystać z forum?
Aby skorzystać z forum należy wybrać zakładkę "Forum" znajdującą się w górnym menu. Przeglądać forum można bez potrzeby logowania się do serwisu, jednak aby wziąć udział w dyskusji czy też zacząć nowy wątek na forum należy najpierw się zalogować.

Jak dodać znajomego?
Aby dodać znajomego należy przejść do zakładki "Społeczność", znajdującej się w górnym menu. Następnie znajdź interesującą Cię osobę i przejdź do jej profilu za pomocą kliknięcia w nazwę użytkownika. Poniżej podstawowych danych o tej osobie znajduje się link "Zaproś do znajomych". Skorzystaj z niego a Twoje zaproszenie zostanie wysłane do tej osoby. Po zaakceptowaniu Twojego zaproszenia znajdzie się ona na liście Twoich znajomych.

Jak wysyłać wiadomości przez sportoryko.pl?
Aby wysłać wiadomość do konkretnej osoby musisz wejść na jej profil i wybrać link "Wyślij wiadomość" znajdujący się pod danymi użytkownika. Jeśli dana osoba znajduje się już na Twojej liście znajomych możesz także wysłać do niej wiadomość z pozycji swojego kokpitu, do którego wejdziesz poprzez link "Moje konto" znajdujący się w prawym górnym rogu tuż za zakładkami górnego menu. Następnie należy przejść do zakładki "Znajomi" i nacisnąć przycisk "Napisz wiadomość", znajdujący się po prawej stronie listy.

Zakup wycieczki lub imprezy

Zapisałem się na wycieczkę, jak nawiązać kontakt z organizatorem?
Po zgłoszeniu chęci wyjazdu organizator sam skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia zakupu i wszelkich szczegółów. Jeśli jednak masz jakieś pytania odnośnie zakupionej imprezy, kliknij w link "Zadaj pytanie", który znajduje się na stronie wydarzenia.

Na jaki numer konta mam wpłacić pieniądze za wyjazd?
Wszelkie szczegóły dotyczące danej oferty w tym form płatności organizator prześle na Twój adres mailowy podany przy rejestracji.

Dodawanie wydarzeń

Jak dodać wydarzenie?
Z górnego menu wybierz wydarzenia a następnie kliknij pomarańczowy przycisk „Dodaj wydarzenie”.
Jeśli jesteś zarejestrowany jako osoba możesz też wybrać wersję uproszczoną, która pozwala w szybki sposób dodać najważniejsze informacje. Po dodaniu wydarzenia możesz uzupełnić wszystkie szczegóły w trakcie edycji.
Wydarzenia możesz łączyć z miejscami. Do wydarzenia możesz dodać kraje, wyszukać miejsca już istniejące lub dodać nowe miejsce.
Miejsca możesz znajdować na mapie. Aby dodać miejsce z mapy należy kliknąć w odpowiedni punkt a następnie kliknąć w link "Dodaj miejsce do wydarzenia" znajdujący się w chmurce.

Jak mogę edytować wydarzenie?
Kliknij przycisk edytuj na stronie wydarzenia (jeśli jesteś zalogowany) lub w zakładce wydarzenia w panelu użytkownika.

Czy mogę zorganizować niekomercyjny wyjazd dla znajomych?
Tak, dodawanie wyjazdów niekomercyjnych jest bezpłatne