Talent Kajaki

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
kategorie: kajakarstwo

Opis działalności

Trasy spływów
Witamy serdecznie na naszej stronie internetowej. Oferujemy Państwu spływ kajakowy na rzece Mała Panew, spływy odbywają się na różnych odcinkach w zależności od doświadczenia i długosci trasy. Pod pierwszą mapką znajdziecie Państwo informacje o trasach „ jednodniowych” a pod mapką u dołu strony informacje o spływach kilkudniowych.

Pływamy codziennie: 7 dni w tygodniu od 1 Maja do 30 Października.
Spływy odbywają się w następujących godzinach* :
godz. 8.30
godz. 9.30
godz. 13.30
godz. 14.30
*godziny wyżej podane dotyczą spływów w weekendy , w dni powszednie umawiamy się na godziny wg. życzenia klientatrasa Junior : Zawadzkie Świerkle - Zawadzkie Tropicana
czas spływu ok 1 godz ( 4 KM )
Miejsce spotkania:
przystań Tropicana , Zawadzkie ul. Lubliniecka do końca aż do rzeki,
GPS 50.617381°N , 18.47765°E.

Najłatwiejsza z proponowanych tras, w sam raz dla początkujących i rodzin z małymi dziećmi ( szkoły podstawowe ) oraz wszystkich tych, którzy chcą krótkiej przygody kajakowej oraz dłuższego relaxu na hawajskiej Tropicanie wyposażoną w pełne zaplecze gastronomiczne , bar z grillem, miejscem na ognisko, przebieralnie , WC + prysznic
trasa 1 : Tropicana Zawadzkie – Amazonka Kolonowskie
czas spływu ok 3 godziny ( 12 KM )
Miejsce spotkania:
przystań Tropicana , Zawadzkie ul. Lubliniecka do końca aż do rzeki,
GPS 50.617381°N , 18.47765°E.

Trasa ta już od wielu lat cieszy się dużą popularnością, trasa bardzo ładna widokowo. Na tym etapie rzeka Mała Panew przepływa całkowicie przez malowniczy las i cały czas zakręca tak jak dzika Amazonka ( stąd potoczna nazwa tego odcinka ''opolska amazonka '' ). Naturalne przeszkody na trasie szlaku w postaci przewróconych drzew które są dziełem zamieszkałych na rzece bobrów dla jednych są utrudnieniami , dla innych zaś stanowią dodatkowe atrakcje w czasie spływu. Spływ kończy się na przystani Amazonka, wyposażoną w pełne zaplecze gastronomiczne , Bar z grilem, miejscem na ognisko, przebieralnie , WC + prysznic , boisko do siatkówki plażowej oraz nożnej ( trasa dla szkół średnich i wyżej ... ). Po drodze jeden próg wodny, ale uwaga: nie trzeba przenosić kajaka – zbudowaliśmy tam taką specjalną rynne, która przeprawiany jest kajak.
trasa 2 : Amazonka – Staniszcze Małe
czas spływu ok 1,5 do 2 godziny ( 6 KM )
Miejsce spotkania:
przystań Amazonka, Kolonowskie ul. 1go Maja ( most )
GPS 50.643725°N , 18.373409°E

Mała Panew na tym etapie częściowo przepływa przez malowniczy las oraz pola i nizinne łąki . Trasa łatwa i bardzo przyjemna, szczególnie polecana dla : rodzin z małymi dziećmi, seniorów ( szkoły podstawowe oraz gimnazja ) Po spływie zapraszamy z powrotem na naszą przystań Amazonka, lub mozliwość pikniku na przystani w Staniszczach małych.
trasa 3 : Amazonka - Krasiejów park Dinozaurów
czas spływu ok 2,5 do 3 godziny ( 10 KM )
Miejsce spotkania:
przystań Amazonka, Kolonowskie ul. 1go Maja ( most )
GPS 50.643725°N , 18.373409°E

Mała Panew na tym etapie częściowo przepływa przez malowniczy las oraz pola i nizinne łąki prowadzące do Dino Parku w Krasiejowie. Trasa łatwa i przyjemna z 1 progiem wodnym w Staniszczach Małych – są zbudowane pomosty do wsiadania i wysiadania z kajaka. Polecana dla początkujących. Po spływie zapraszamy z powrotem na naszą przystań Amazonka, w pełni wyposażoną w gastronomię, Bar z grillem, miejscem na ognisko. Istnieje również możliwość zorganizowania ogniska po spływie na przystani w Krasiejowie.
trasa Dębowa : Żędowice - Tropicana
czas spływu ok 2 do 2,5 godziny ( 8 KM )
Miejsce spotkania:
przystań Tropicana , Zawadzkie ul. Lubliniecka do końca aż do rzeki ,
GPS 50.617381°N , 18.47765°E.

Wg opini wielu klientów trasa bardzo ładnie widokowo i nie za krótka i nie za długa. .Na tym etapie rzeka Mała Panew przepływa przez malowniczy las w większości dębowy oraz leśne polany. Trasa bardzo malownicza - warto pamiętać o aparacie fotograficznym. Spływ kończy się na przystani Tropicana, urządzona na styl hawajski wyposażoną w pełne zaplecze gastronomiczne , Bar z grilem, miejscem na ognisko, przebieralnie , WC + prysznic , ( trasa dla szkół średnich i wyżej ... ). Po drodze jedna przenioska kajaka na jazie wodnym na Świerklach. Pomagamy przy przenoszeniu kajaka.

Uwaga: wszystkie trasy od Krupskiego Młyna aż do Czarnowąs k/Opola
( przez Kielcza, Żędowice, Uwaga: wszystkie trasy od Krupskiego Młyna aż do Czarnowąs k/OpolaZawadzkie, Kolonowskie, Ozimek, Jezioro Turawskie ) można połączyć w pakiety 2,3,4 i 5 dnioweRzękę Mała Panew można podzielić na kilka etapów tak by zorganizować sobie spływ na kilka dni , jest sporo opcji do wyboru. Na mapce zaznaczyliśmy propozycję podzielenia rzeki z zaznaczeniem przystani na których można robic namiot ( w zależności od potrzeb: agroturystyka, hotele – patrz zakładka : baza noclegowa ). Wyżej przedstawiona propozycja to tylko jedna z możliwych opcji, w zalezności od doświadczenia, chęci spędzenia godzin w kajaku w danym dniu, odcinek od Krupskiego Młyna do Jeziora Turawskiego można przepłynąć w 5 dni ale również i dobrze w 2 dni płynąc od rana do wieczora :). Można płynąć w kajaku razem z bagażami lub bez - wtedy nasza firma oferuje również codzienny transport bagaży.

na spływ 2 dniowy polecamy dwie możliwości do wyboru:

opcja a)
opcja b)
dzień 1: Kielcza – Tropicana
dzień 1: Tropicana – Amazonka
dzień 2: Tropicana – Amazonka
dzień 2: Amazonka – Ozimek


na spływ 3 dniowy polecamy :

dzień 1: Kielcza ( lub Krupski Młyn ) - Tropicana
dzień 2: Tropicana – Amazonka
dzień 3: Amazonka - Ozimek

50,643505° N; 18,365403° E

Lokalizacja i GPS:
 

Kadra (0)

Należysz do kadry tego organizatora ? - Dołącz do kadry!
 
comments powered by Disqus
 

Masz pytanie do organizatora? Skorzystaj z formularza kontaktowego (otrzymasz też wszystkie dane kontaktowe)

Jeśli masz konto zaloguj się

temat / wydarzenie:*
imię i nazwisko:*
email:*
telefon:
pytanie:*
Przepisz kod z obrazka: