4challenge

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić

Opis działalności

Jeżeli nie potrafisz latać na glajcie, wspinać się czy ujeżdżać wielbłądów – nie przejmuj się. W drodze na wyprawę nauczymy Cię. Nasi instruktorzy zaopiekują się Tobą.

Od 2005 roku z Wami podejmujemy wyzwania w najbardziej malowniczych i egzotycznych zakątkach naszej planety. Szukamy nowych miejsc do odkrycia, w niektóre z nich docieramy jako pierwsi spośród wszystkich organizatorów w Polsce. Od samego początku istnienia 4challenge staramy się tworzyć wyprawy przede wszystkim dla osób, dla których podróże są pasją. Nadrzędnym celem naszych podróży jest coś, co nazywamy Wielką Przygodą. Wyjazd nie odbywa się wyłącznie w celu krajoznawczym. Nasze ekspedycje w odległe zakątki Ziemi stanowią ciekawą płaszczyznę, na której stawiamy czoła wyzwaniom i realizujemy aktywne marzenia: przemierzamy pustynie, pływamy na żaglach, wspinamy się, jeździmy na rowerach czy spływamy rzeką, a nawet uczymy się pilotażu.

Tam, gdzie tylko jest to możliwe, stajemy się częścią nowej-innej rzeczywistości, sami prowadzimy wynajęte pojazdy, zamiast zdawać się na lokalnych kierowców i podglądać świat zza niewidzialnej bariery „zwiedzającego turysty”. Aktywnie włączamy się w życie miejscowych, wypływając z nimi na połów ryb czy uczestnicząc w polowaniu na dzikiego zwierza.

Znaczną część naszych wyjazdów organizujemy bez udziału kontrahenta zagranicznego, dostosowując się do miejscowych warunków. Korzystamy z dostępnych form transportu…czasem nawet wielbłądów jeśli nie ma innych środków…a wszystko po to, by czuć się jak na wyprawie, a nie na wycieczce. Większość potrzebnych rezerwacji dokonywanych jest „z marszu” przez doświadczonego prowadzącego, w miejscach o różnym standardzie turystycznym, często z noclegami w namiotach. Tak się dzieje podczas trekkingów, rajdów, kilkudniowych raftingów czy safari. Podczas trudnych i wyczerpujących wypraw staramy się cyklicznie zapewniać dostęp do hoteli czy lodży o lepszym standardzie, umożliwiając uczestnikom efektywniejszy odpoczynek.

Biorący udział w wyprawie mogą aktywnie wpływać na jej przebieg poprzez wspólną analizę rozwiązań i pomysłów. Daje to uczestnikom większą samodzielność w realizacji programu wyprawy zgodnie z ich zainteresowaniami. Nie oznacza to jednak, że na wyjazdach panuje bałagan i samowola w złym rozumieniu. Udana ekspedycja zależy całkowicie od dobrze zorganizowanego życia w grupie, tolerancji wobec oczekiwań innych oraz elastycznej współpracy pilota-prowadzącego i grupy. Uczestnicy wyjazdu muszą mieć świadomość, że w trakcie wyjazdu mogą wystąpić różnego rodzaju trudności, na przykład w pertraktacjach w sprawie noclegów i transportu, opóźnienia w komunikacji lokalnej, awarie pojazdów, gwałtowne zmiany pogody czy nawet klęski żywiołowe lub niepokoje polityczne. Zaplecze sportowe dotyczące sprzętu i jego transportu nie zawsze leży po stronie organizatora. Wiele zależy od samego uczestnika, który może chcieć używać własnego sprzętu sportowego. Szczegóły każdorazowo będą ustalane między uczestnikami a prowadzącym na etapie przygotowań do wyprawy.

Ze względu na bogatą specyfikę wypraw, dostęp do sprzętu będzie różny, od zapewnienia całkowitego wyekwipowania przez 4Challenge do konieczności zabrania własnego. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego bezpośrednio od organizatora w sytuacjach, gdy program nie będzie tego uwzględniał.

Wszyscy uczestnicy biorący udział w wyprawach powinni zadbać o przygotowanie fizycznie i psychicznie. Ze względu na charakter imprezy wymagany jest dobry stan zdrowia, odporność psychiczna oraz aktywność. Podczas wyprawy należy przestrzegać miejscowych zwyczajów i prawa. Zanim zdecydujemy się na taki wyjazd, powinniśmy się zastanowić, czy jesteśmy towarzyscy, potrafimy i chcemy się dostosować do reszty uczestników, znosimy trudy podróżowania różnymi środkami transportu i zdołamy cieszyć się z pokonywanych trudności. Ze sobą zabieramy przede wszystkim poczucie humoru, pasję i chęć poznawania świata. Niezbędne będzie pozytywne nastawienie do ludzi zarówno miejscowych, jak i współtowarzyszy oraz prowadzącego ;). Ponadto warto zabrać jeszcze paszport oraz kilka rzeczy wymienionych przy każdej z proponowanych wypraw.

51,084287° N; 17,039844° E

Lokalizacja i GPS:
 

Archiwum

 NazwaOrganizatorTerminCena
Afryka - Mount Kenoa 5199 m n.p.m
OBÓZ/KOLONIA
Afryka - Mount Kenoa 5199 m n.p.m

Mount Kenya 5199m wybitnie góruje nad lasami tropikalnymi centralnej Kenii. Dookoła roztacza się fascynujący krajobraz wulkaniczny z wieloma poszarpanymi szczytami i unikatową roślinnością. Po drodze czeka Cię przeprawa przez lasy bambusowe, spotkania ze stadami dzikich zwierząt, a także okoliczną ludnością.
4challenge
4challenge
od 24.01.2015
do 04.02.2015
od 2050,00 USD

Kadra (0)

Należysz do kadry tego organizatora ? - Dołącz do kadry!
 
comments powered by Disqus
 

Masz pytanie do organizatora? Skorzystaj z formularza kontaktowego (otrzymasz też wszystkie dane kontaktowe)

Jeśli masz konto zaloguj się

temat / wydarzenie:*
imię i nazwisko:*
email:*
telefon:
pytanie:*
Przepisz kod z obrazka: