ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Miejsca

sortuj wg:

Bohol

Bohol – wyspa i prowincja na Filipinach w regionie Central Visayas. Jest położona pomiędzy wyspami Cebu na zachodzie, Leyte na północnym wschodzie i Mindanao na południu na morzu Mindanao.

Powierzchnia: 4117,26 km². Liczba ludności: 1 230 110 mieszkańców (2007). Gęstość zaludnienia wynosi 255,16 mieszk./km². Stolicą prowincji jest Tagbilaran.

Krajobraz wyżynny, wokół rafy koralowe. Na wyspie znajdują się Wzgórza Czekoladowe mające kształt stożków lub półkulistych pagórków stojących w grupa

Cebu

7 kwietnia 1521 roku przybył tu Ferdynand Magellan ze swoją wyprawą; w miejscu lądowania ustawił krzyż, który przetrwał do dziś i znajduje się w małej kapliczce na ulicy noszącej dziś imię Magellana; zginął 27 kwietnia 1521 na pobliskiej wysepce Mactan. Osadę udało się założyć Hiszpanom w 1565 roku, nazwano ją San Miguel to Villa del Santissimo Nombre de Jesus; w tymże roku ufundowano pierwszą świątynię katolicką, Basilica Minore del Santo Niño; w 1571 roku miasto przemianowano na Cebu.

Sagada

Sagada is a fifth class municipality in the province of Mountain Province, Philippines. According to the 2010 census, it has a population of 11,244 people.[3]

It is located 275 kilometres (171 mi) north of Manila (taking at least 12 to 15 hours by bus), 140 kilometres (87 mi) from Baguio, and it is adjacent to Bontoc, the provincial capital.

Sagada is famous for its hanging coffins. This is a traditional way of burying people that is still utilized. Not everyone is qualified to be buried t

Banaue

Tarasy ryżowe w Banaue – liczące ok. 2000 lat tarasy rolne, utworzone w zboczach górskich Ifugao na Filipinach. Przez Filipińczyków uważane za ósmy cud świata[1]. Tarasy powstały prawdopodobnie wyłącznie dzięki pracy rąk, bez użycia maszyn czy cięższego sprzętu. Znajdują się na wysokości 1500 m n.p.m. i zajmują powierzchnię 10 360 km². Zasilane są wodą poprzez system irygacyjny ze znajdujących się powyżej lasów deszczowych. W 1995 zostały włączone na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Tarasy są narażone n

Pinatubo

Pinatubo – czynny wulkan na wyspie Luzon, na Filipinach, 1486 m n.p.m. Jest to stratowulkan. Erupcja w czerwcu 1991 spowodowała śmierć ok. 800 osób na skutek opadów popiołowych, bomb wulkanicznych, laharów oraz z powodu chorób epidemicznych. Setki osób zostało rannych.

Valloire

Valloire jest dużym ośrodkiem narciarskim położonym w w francuskich Alpach Północnych w przełęczy Galibier. Wspólnie z położonym niedaleko Valmeinier tworzy ośrodek narciarski liczący 150 kilometrów tras.

Łysajka

Górka dobrze widoczna przy obwodnicy Bielawy na wyjeździe w stronę Dzierżoniowa, albo od strony Dzierżoniowa prosto, zaraz za rondem po lewej stronie.

Górka typowo szkolna, z najlepszym stokiem na kierunek północny, ale jest też wygodny stok południowy i południowo-wschodni.

Parkować najlepiej przy wjeździe na przeciw komisu samochodowego. Mimo, że na szczyt prowadzi polna droga to lepiej nie wjeżdżać bez stosownego zezwolenia.

Lotnisko Leszno-Strzyżewice

Lotnisko znane jest przede wszystkim z wyjątkowych warunków termicznych oraz organizowanych w tym miejscu międzynarodowych imprez lotniczych.

CSS Leszno jest gospodarzem Mistrzostw Świata Juniorów 2013 oraz Mistrzostw Świata Seniorów 2014.

Przyleć do nas i zostań na dłużej!

Opis i dane techniczno-operacyjne lotniska EPLS

Położenie lotniska
Współrzędne punktu odniesienia (ARP) i jego położenie na lotnisku:51°50' 06,07" N, 016°31'18,62" E (WGS 84), środek drogi startowej 24R/06L.
Wzn

Lotnisko w Borsku

Lotnisko Borsk – nieczynne powojskowe lotnisko położone ok. 17 km na północ od miasta Czersk, na wschód od Jeziora Wdzydzkiego w pobliżu wsi Borsk. Lotnisko znajduje się w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim.

Lotnisko posiada utwardzoną drogę startową 11/29 o wymiarach 2300 m x 30 m.

W 2006 lotnisko zostało wykupione przez osobę prywatną i jest udostępniane lotnikom i paralotniarzom. W 2010 powstało lądowisko Borsk.

Les Orres

Les Orres jest kameralną ale dynamicznie rozwijającą się stacją narciarską. Nasłonecznione stoki, trasy widokowe i otoczenie lasów modrzewiowych czyni tą stację narciarską wyjątkową oraz lubianą przez narciarzy i snowboardzistów. Les Orres składa się z trzech dzielnic, położonych na różnych wysokościach- Paramount 1550 metrów nad poziomem morza, Centre Station 1650 metrów nad poziomem morza, Bois Méan 1800 metrów nad poziomem morza. Dzielnice są dobrze skomunikowane. Kursuje pomiędzy nimi bezpłatny Skubis.
Google