Mölltaler

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić

Opis

Białe szaleństwo w środku lata również jest możliwe! Na lodowcu Mölltaler, w austriackim regionie Karyntia, sezon trwa od połowy czerwca do połowy maja, a gruba warstwa śniegu utrzymywana jest za sprawą licznych armatek śnieżnych.

Początkowa stacja ośrodka znajduje się na wysokości 1222 metrów, skąd kursuje błyskawiczna podziemna kolejka Mölltal Glacier Express, która przez blisko 5 km zawozi turystów na wysokość 2234 metrów. Od tego miejsca na Mölltaler Gletscher funkcjonuje jeszcze osiem innych wyciągów, a dwa z nich umożliwiają wjazd na najwyższą stację Schareck, mieszczącą się na 3122 metrze.

Na Mölltaler Gletscher znajdują się zjazdy dla dzieci, początkujących i zaawansowanych narciarzy bądź snowboardzistów. Łącznie turyści mają do wyboru 17 szerokich tras, w tym 6 niebieskich, 8 czerwonych oraz 3 czarne. Ponadto na miejscu wybudowano dobrze wyposażony snowpark, krótkie, ale trudne trasy dla narciarzy biegowych czy oszkloną restaurację Eissee z fantastyczną panoramą, która znajduje się na wysokości 2800 metrów. Występują również możliwości do freeridu.

Na Mölltaler Gletscher rzeczywiście można zjeżdżać w lecie, ale trzeba zaznaczyć, że wszystko jest uzależnione od warunków pogodowych. Dodatkowo w najcieplejszych miesiącach, organizator udostępnia jedynie 3 stoki, a zamknięty jest m.in. snowpark.

Cena dziennego biletu na Möllatler Gletscher jest zależna od godziny. Stoki otwierane są o 08:30 i wtedy bilet dla osoby dorosłej kosztuje 43 EUR. Od 12:00 można jeździć już za 35 EUR. W sezonie bardziej opłaca kupić się karnet SkiHit, który jest ważny w następujących ośrodkach: Mölltaler Gletscher, Ankogel/Mallnitz, Großglocknerresort Kals/Matrei, Skizenturm Hochpusteral/Sillian, Skizentrum St. Jakob iD, Bergbahnen Kals, Obertilliacher Bergbahnen, Kartitscher Liftgesellschaft, Lienzer Bergbahnen. W sezonie taki 6-dniowy skipass dla osoby dorosłej kosztuje 220 EUR.

Lodowiec znajduje się w okolicy turystycznej miejscowości Flattach, skąd samochodem na miejsce dojedzie się w niecałą godzinę. W okolicach funkcjonuje kilka hoteli, pensjonaty oraz prywatne kwatery.

47,017716° N; 13,015709° E

Lokalizacja i GPS
 
Chcesz zorganizować wydarzenie w tym miejscu? Dodaj wydarzenie
 
comments powered by Disqus