Wyjedź w to miejsce! Passo Tonale

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić

Opis

Passo Tonale to jeden z najwyżej położonych narciarskich ośrodków we Włoszech. Przełęcz oddziela doliny Val di Sole i Vallecamonica, tworząc lokację wprost idealną na zimowe szusy. Co więcej, na lodowcu Presena można szlifować swoje umiejętności praktycznie przez cały rok!

Ośrodek Tonale ściśle łączy się z mniejszym, ale znacznie bardziej kameralnym ośrodkiem Ponte di Legno, a także nisko położonym Temu, tworząc spory obszar Adamello Ski z ponad 100 km nartostrad. Przez cały sezon utrzymuje się gruba warstwa śniegu, w pogotowiu są liczne armatki śnieżne, a dodatkowym atutem jest piękna sceneria pośród jodłowych lasów.

To ośrodek dla całych rodzin – urządzono zarówno trasy dla adeptów narciarstwa i snowboardu, jak również średnio-zaawansowanych narciarzy. Nie zapomniano o ekspertach, a wśród czarnych tras warto wymienić słynne 2-kilometrowe The Paradiso z różnicą wzniesień w wysokości 700 metrów czy wiodąca przez 14 km trasę Pisgana.

Łącznie na samym Passo Tonale jest 31 tras podzielonych na 5 zielonych, 10 niebieskich, 25 czerwonych i 6 czarnych. Wszystkie trasy otwarte są również dla snowboardzistów. Nie zabrakło snowparku o zróżnicowanym poziomie trudności czy wielu ekstremalnych miejsc do freeride’u. Żadnych zastrzeżeń nie można mieć również do 30 nowoczesnych wyciągów, pod którymi nie trafisz na kolejki chętnych. Zadowoleni powinni być również miłośnicy biegówek. Dla nich przygotowano sporą ilość tras na różnych poziomach wysokości.

Wielkim atutem Passo Tonale jest możliwość korzystania ze śniegowych uciech także od maja do sierpnia. Pomiędzy 2738 i 3069 metrem, na lodowcu Presena, utworzono dwie niebieskie, dwie czerwone oraz jedną czarną trasę. Ośrodek Tonale mieści się na wysokości 1883 metrów, a najwyższa stacja, znajduje się na wspomnianym lodowcu. Ponadto niżej położone są ośrodki Pointe di Legno (1257) oraz Temu (1121), które łączą się z główną przełęczą wyznaczonymi trasami oraz wyciągami.

Baza noclegowa znajduje się tuż przy głównych zjazdach. Do dyspozycji turystów jest spora ilość barów i restauracji. Powstało również przedszkole, w którym pracują zarówno instruktorzy jazdy, jak i profesjonalni opiekunowie. Bardzo interesująco prezentuje się pobliski ośrodek Ponte di Legno, w którym nie ma typowych narciarskich hoteli, a miejsce wygląda jak stare zabytkowe miasteczko.

Sezon trwa od początku listopada do końca kwietnia, a w letnich miesiącach dodatkowo otwierane są stoki na lodowcu. 6-dniowy skipass w głównym sezonie dla osoby dorosłej kosztuje 192 EUR. Na początku i końcu sezonu są spore zniżki i za taki bilet można zapłacić nawet 137 EUR.

Najbliższe lotniska znajdują się w Weronie (163 km) i Mediolanie (250 km). Tam można skorzystać z usług transportowej firmy Flyski Shuttle (25 EUR od osoby). Ponadto w pobliskich miejscowościach Male i Edolo znajdują się stacje kolejowe, z których można na miejsce dojechać autobusem.

46,25866° N; 10,58336° E

Lokalizacja i GPS
 
Chcesz zorganizować wydarzenie w tym miejscu? Dodaj wydarzenie

Archiwum

 NazwaOrganizatorTerminCena
Family Camp Passo Tonale - wczasy
Family Camp Passo Tonale - wczasy
Uczestnicy:

Wczasy snowboardowo-narciarskie z EHschool to porcja najlepszej zabawy nie tylko na śniegu. Jak zawsze stawiamy na progres w jeździe, dobry klimat i i mocne wrażenia, które będziesz wspominać jeszcze na długo po powrocie do domu.
Travel with Extreme Homies
Travel with Extreme Homies
od 03.02.2017
do 12.02.2017
od 1890,00 PLN
Winter Camp Passo Tonale II- wczasy dla dorosłych i rodzin
KURS
Winter Camp Passo Tonale II- wczasy dla dorosłych i rodzin
Uczestnicy:

Rodzinne wakacje w Passo Tonale to najlepsza zabaw dla wszystkich bez względu na wiek. Szkolenia w przedszkolu narciarskim, zajęcia freestylowe dla rodziców...a po stoku apresski, gry, zabawy i animacje nie tylko dla dzieci. Zapraszamy całe rodzinny na białe szaleństwo we włoskich Alpach!!!
Travel with Extreme Homies
Travel with Extreme Homies
od 12.02.2016
do 20.02.2016
od 1879,00 PLN
Święta w Alpach Passo Tonale
KURS
Święta w Alpach Passo Tonale

Marzysz o białych świętach? Chesz wspaniale spędzić świąteczny czas z rodziną lub znajomymi?Jedź z nami na święta w Alpy!W Passo Tnale czeka Cię 100 km tras, 7 dni białego szaleństwa, zorganiowana przez nas kolacja Wigilijna (kuchnia polska). Czego chcieć więcej!Podczas wyjazdu do Passo Tonale możesz liczyć na progres w jeździe i świetną zabawę w jednym z najlepszych reginów Trentino, mieszkając w HOTELU NA STOKU!
Travel with Extreme Homies
Travel with Extreme Homies
terminy: 2
najbliższy

od 23.01.2015
do 31.01.2015
od 1649,00 PLN
 
greg greg

Kraków, Polska

Olek Olek

Nowe Miasteczko, Polska

kgwardecka kgwardecka

Zalesie Górne, Polska

teresa52 teresa52

Zakopane, Polska

covers covers

Nowe Miasteczko, Polska

Arek Arek

Nowe Miasteczko, Polska

comments powered by Disqus