Wyjedź w to miejsce! Les 2 alpes/Les Deux Alpes

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić

Opis

Ośrodek Les Deux Alpes nazywany również Les 2 Alpes lub Les 2 Alpes 3600 to doskonale znane miejsce w światku wielbicieli zimowego szaleństwa. Jest drugim najstarszym ośrodkiem we Francji i posiada największą lodowcową przestrzeń do szusowania. Właśnie na jego obszarze z nart i snowboardu można korzystać nawet w trakcie letnich miesięcy!

Ośrodek znajduje się w departamencie Isere na wysokości 1650 metrów i oferuje aż 225 km zróżnicowanych tras. Les Deus Alpes szczególnie polecany jest początkującym, którzy mają do dyspozycji aż 19 zielonych i 42 niebieskie trasy. Ponadto poprowadzono 18 tras czerwonych oraz 10 czarnych. Eksperci mają również wielkie pole do popisu podczas ekstremalnej jazdy poza szlakami. W Les Deus Alpes wyznaczono aż 5 obszarów do freeridingu i określa się je jako jedne z najlepszych w Europie.

Zadowoleni będą także miłośnicy freestyle. Na 2600 metrze wybudowano jeden z najnowocześniejszych snowparków podzielony na strefy dla początkujących, średnio-zaawansowanych i ekspertów. Wiele imprez i wspaniałe międzynarodowe towarzystwo na jego terenie gwarantowane!

Najniższa stacja znajduje się na wysokości 1300 metrów, a najwyższa na 3600 metrze, skąd rozciąga się fenomeny widok na pobliskie trzytysięczniki. W najwyższych partiach możliwe jest również letnie szusowanie. Les Deus Alpes jest jednym z najpopularniejszych ośrodków odwiedzanych przez narciarzy latem. Kilka stoków otwartych jest od połowy czerwca do końca sierpnia między 7:15 i 12:30. Łącznie w letnim słońcu można szlifować swoje umiejętności na 4 niebieskich, 2 zielonych i 2 czerwonych trasach. Otwarty jest również wspomniany snowpark.

Les Deus Alpes to nie tylko świetnie przygotowane trasy i bogata infrastruktura. Miasteczko mieści się w malowniczej wąskiej dolinie na wysokości 1650 metrów i jest jednym z najlepszych rozrywkowych światowych centrów narciarskich. Oprócz naprawdę urozmaiconej bazy noclegowej, do dyspozycji turystów jest ponad 30 barów i pubów, dyskoteki, a także restauracje – zarówno z typowymi europejskimi daniami, jaki i ze specjałami francuskiej kuchni. To idealne miejsce dla młodych ludzi, którzy oprócz wielu tras i zapewnionego śniegu, liczą na interesujące życie nocne.

W ośrodku znajduje się 20-kilometrowa trasa do biegów narciarskich, można wypożyczyć skutery śnieżne, wziąć lekcje paraglidingu, odwiedzić kino czy lodowisko. Nie brakuje również atrakcji dla najmłodszych oraz ośrodków odnowy biologicznej. Znajduje się tu wszystko, czego nie może zabraknąć w najbardziej docenianych ośrodkach narciarskich.

Sezon zimowy trwa od końca listopada do połowy kwietnia. Sześciodniowy skipass dla osoby dorosłej kosztuje 231 EUR (na początku i końcu sezonu 207 EUR). W lecie za taki bilet trzeba zapłacić 187,50 EUR.

Najbliższe lotniska znajdują się w Grenoble (120 km), Lyonie (160 km) oraz Genewie (220 km), skąd na miejsce można dostać się wypożyczonym samochodem bądź często kursującymi autobusami.

45,012284° N; 6,124414° E

Lokalizacja i GPS zobacz mapkę miejsca
 
Chcesz zorganizować wydarzenie w tym miejscu? Dodaj wydarzenie

Archiwum

 NazwaOrganizatorTerminCena
ZZ STARE !!! FERIE W VALMEINIER
ZZ STARE !!! FERIE W VALMEINIER

Okolice Valmeinier to najmłodszy rejon narciarski Alp, który dla sportowców zimowych jest dostępny dopiero od 1986 roku. Dzięki połączeniu 2 ośrodków narciarskich Valmeinier i Valloire powstał wspaniały region zimowy z ponad 150 km nartostrad znajdujących się w 3 malowniczych dolinach, przez co określany jest mianem małej siostry trzech dużych dolin . Przepięknie położony kurort znajduje się u podnóża góry Mont Thabor ( 3207 m n.p.m. ) w
Silesiaaddict sp. z o. o.
Silesiaaddict sp. z o. o.
terminy: 2
najbliższy

od 19.02.2016
do 28.02.2016
od 1890,00 PLN
ZZ STARE !!! FERIE W  LES DEUX ALPES
ZZ STARE !!! FERIE W LES DEUX ALPES

Résidence La Muzelle położona jest przy zamkniętym dla ruchu drogowego rynku w Venosc, bezpośredniej odległości do sklepów. Do najbliższej gondoli "Diable" jest ok. 80 m. Rezydencja wyposażona jest w recepcję z WLAN (za opłatą) oraz w płatny garaż.
Silesiaaddict sp. z o. o.
Silesiaaddict sp. z o. o.
od 19.02.2016
do 28.02.2016
od 2190,00 PLN
zz 16/17 LES DEUX ALPES - CORTINA ****
zz 16/17 LES DEUX ALPES - CORTINA ****

Le Cortina to najbardziej luksusowa rezydencja typu challet z naszej oferty. Położona jest bezpośrednio w centrum L2A. W obiekcie znajduje się recepcja, winda, przechowalnia nart, wifi ( za opłatą ) oraz strefa wellness z jacuzzi, sauną i łaźnią turecką . Rezydencja mieści się zaledwie 100 m od stacji kolejki Le Diable.
Silesiaaddict sp. z o. o.
Silesiaaddict sp. z o. o.
terminy: 4
najbliższy

od 15.04.2016
do 24.04.2016
od 1390,00 PLN
 
gula44 gula44

Gora, Polska

Jaromir Pomaski Jaromir Pomaski

, Polska

monikavii monikavii

Szczecin, Polska

piotr_27_6 piotr_27_6

Dobrzechów, Polska

ana.szczepanska ana.szczepanska

Andrychów, Polska

gusiu15 gusiu15

Dąbrowa Górna, Polska

comments powered by Disqus

Pozostałe komentarze

Zero Gravity Sp. z o.o.
Zero Gravity Sp. z o.o.

Polska
Warszawa

Data publikacji: 17.10.2011, 15:00
W grudniu działa L'ENVERS, czyli snowpark na 2600 m.n.p.m. Znajdziecie tu dwa kickery 8 i 12 metrowe, fajny line z przeszkodami jibbowymi: box prosty, spadowy, rainbow i 3 raile. Oprócz tego Begginers area z małymi hopkami, boxami i railami oraz Kid’s area, w której dzieciaki mogą spróbować stawiać pierwsze kroki na hopkach i przeszkodach. Ci, którzy ogarniają dechę i freeski już na wyższym poziomie mogą polatać w długim na 120m i wysokim na 5m halfpipie oraz skoczniach do Big Air'a.