ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Artykuły

sortuj wg:
ciekawoski Nurkowanie w Egipcie? Tylko Marsa el Alam!

Nurkowanie w Egipcie? Tylko Marsa el Alam!

marcin / 05.01.2015, 14:40
Marsa el Alam to potężny i bardzo dobrze rozwinięty kompleks turystyczno-nurkowy w Egipcie, położony nad Morzem Czerwonym. Co roku, przyciąga niezliczoną ilość amatorów podwodnych eksploatacji. Spokojna miejscowość, zadziwiająca bogactwem podwodnego życia.
ciekawoski Nurkowanie w Chorawacji

Nurkowanie w Chorawacji

marcin / 05.01.2015, 14:31
Chorwacja bywa coraz częściej wybierana przez Polaków, jako miejsce spędzania wakacji. Coraz chętniej wybierają się w ten piękny region również nurkowie. Należy pamiętać, że na wodach Chorwacji można nurkować jedynie po wykupieniu tamtejszego zezwolenia.
ciekawoski Cena kursu nurkowego

Cena kursu nurkowego

marcin / 05.01.2015, 14:23
W ostatnich latach, kursy nurkowania w Polsce, najczęściej odbywają się według zasad organizacji PADI. Ceny kursów podstawowych, dających uprawnienia do nurkowania do głębokości 18 metrów, wahają się w zależności od typu kursu, warunków w jakich jest przeprowadzany oraz szkoły. Przyjrzyjmy się propozycjom kilku wybranych szkół.
ciekawoski Nurkowanie jaskiniowe

Nurkowanie jaskiniowe

marcin / 05.01.2015, 14:17
Na początek należałoby sprecyzować, co rozumiemy pod pojęciem "nurkowania jaskiniowego". Jego znaczenie jest bowiem dość szerokie i wykorzystuje różnorakie formy podwodnej eksploracji.
ciekawoski Nurkowanie w klatce z rekinami

Nurkowanie w klatce z rekinami

marcin / 05.01.2015, 14:09
Coraz bardziej popularną i coraz chętniej wybieraną formą rozrywki podczas egzotycznych wakacji, staje się nurkowanie z rekinami. To idealne połączenie sportów wodnych, schodzenia pod wodę, z obserwacją zapierających dech w piersiach, olbrzymich okazów rekinów
ciekawoski Nurkowanie w głębinach - abisal

Nurkowanie w głębinach - abisal

marcin / 05.01.2015, 14:03
Największym wyzwaniem dla miłośników nurkowania jest tzw. nurkowanie głębinowe. Wymaga ono odpowiednich kwalifikacji i dużego doświadczenia.
Kurs nurkowania - jak zostać nurkiem?

Kurs nurkowania - jak zostać nurkiem?

marcin / 05.01.2015, 13:29
Żeby móc zanurkować na głębokość 18 metrów, należy ukończyć podstawowy kurs nurkowania rekreacyjnego. Odbywają się one według zasad największej organizacji na świecie PADI - Professional Association Diving Instructor. Organizacja wydaje ponad 900 000 certyfikatów rocznie. Dzięki kursom prowadzonym według zasad tej organizacji, uzyskana licencja jest ważna na całym świecie.
ciekawoski Cypr - raj do nurkowania

Cypr - raj do nurkowania

marcin / 05.01.2015, 13:13
Cypr stwarza idealne warunki dla początkujących adeptów tego sportu. Wpływa na to Wyjątkowość Cypru - czystość, jasność i ciepło wód Morza Śródziemnego. Nurkować można tutaj przez cały rok. Najdogodniejsze warunki i najcieplejsza woda sięgająca nawet 27 stopni C, przypadają na okres między majem a październikiem. Wybrzeża cypryjskie stwarzają możliwość obserwowania najpiękniejszych formacji koralowych i dużej różnorodności gatunków zwierzęcych.
ciekawoski Lotnisko paralotniarskie dla Poznania

Lotnisko paralotniarskie dla Poznania

marcin / 05.01.2015, 13:01
Poznań posiada dwa oficjalne lotniska dla paralotni, przypisane do funkcjonującego Aeroklubu Poznańskiego, prowadzącego również kursy paralotniarskie. Lotniska te mają swoje położenie w Kobylnicy oraz Bednarach. Klub wyposażony jest w całościowy niezbędny dla szkolenia sprzęt, w tym również moto paralotnie.
ciekawoski Loty paralotnią w Krakowie

Loty paralotnią w Krakowie

marcin / 05.01.2015, 12:51
Paralotnia w Krakowie to dobry wybór dla wszystkich pragnących przeżyć ciekawą przygodę lub związać się z nią na dłużej. Szkoła Latania Rekreacyjnego Aerokrak na wespół z Aeroklubem Krakowskim oferuje doskonałe zaplecze edukacyjne oraz specjalistyczne lotnisko znajdujące się w Pobiedniku Wielkim.