ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Artykuły

sortuj wg:
ciekawoski Lot paralotnią w Trójmieście

Lot paralotnią w Trójmieście

marcin / 07.01.2015, 12:03
Lot paralotnią jest niezwykłą przygodą w każdych okolicznościach. Oprócz tego to doskonały pomysł na prezent lub urozmaicenie wakacyjnych wojaży. Zaletą jest fakt iż paralotnia nie wymaga zbyt wielu przygotowań. Wystarczy ciepłe ubranie, o czym trzeba pamiętać nawet latem. Ponadto równie ważne są stabilne buty.
ciekawoski Loty paralotnią -  Rybnik

Loty paralotnią - Rybnik

marcin / 07.01.2015, 11:58
Rybnik jest miastem położonym w województwie śląskim, posiadającym długą tradycję historyczną. Zarówno zabytki architektury budowniczej, jak i tereny podmiejskie warte są tego, aby obejrzeć je z perspektywy kilkuset metrów.
ciekawoski Lotnisko dla paralotni w Łodzi

Lotnisko dla paralotni w Łodzi

marcin / 07.01.2015, 11:53
Łódź, jak i całe województwo łódzkie, obfitują w wiele ciekawych terenów, które warto zobaczyć z perspektywy lotu ptaka. Znajdziemy tutaj zarówno wiele ciekawych terenów miejskich, jak i pięknie ukształtowaną rzeźbę naturalną.
ciekawoski Czy lot paralotnią jest bezpieczny?

Czy lot paralotnią jest bezpieczny?

marcin / 07.01.2015, 11:48
Wielu ludzi chciałoby przeżyć przygodę życia i dobrze się bawić na paralotni, lecz nigdy w życiu nie decydują się na lot paralotnią. Dlaczego? Wszelkie wątpliwości, dotyczą Przede wszystkim bezpieczeństwa lotów.
ciekawoski Lot paralotnią w Gliwicach

Lot paralotnią w Gliwicach

marcin / 07.01.2015, 11:41
Gliwice są miastem, które nie jest położone na żadnych wzniesieniach, toteż pomysł lotów paralotnią w tym miejscu może niektórym wydać się nieciekawy, bo gdzie tu startować? A jednak, miasto to posiada bardzo długą tradycję lotów. Paralotnie pokazują się na gliwickim niebie już od 1916 roku.
ciekawoski Lot balonem Trójmiasto - gdzie można latać

Lot balonem Trójmiasto - gdzie można latać

marcin / 07.01.2015, 11:05
Trójmiasto to jedna z wizytówek Polski. Gdańsk, Sopot i Gdynia mają wiele do zaoferowania, jednak to Gdańsk jest przodującym ośrodkiem miejskim w tej trójce. Położone nad morzem zachęcają do odwiedzin i zwiedzania aglomeracji przez cały rok.
Lot balonem nad Lublinem

Lot balonem nad Lublinem

marcin / 07.01.2015, 11:01
Lublin to stolica województwa lubelskiego nic więc dziwnego, że dużą wagę przywiązuje się do tego, by miasto należycie promować. Do promocji tej w znacznej mierze przyczynia się baloniarstwo, które w tym rejonie staje się coraz popularniejszą formą rozrywki. Jest to również sposób na zwiedzenie miasta - bardzo chętnie wykorzystują go turyści. Co warto zobaczyć gdy nad Lublinem leci się balonem?
ciekawoski Lot balonem nad Bielskiem

Lot balonem nad Bielskiem

marcin / 07.01.2015, 10:50
Bielsko-Biała to miasto znajdujące się na Śląsku, leżące u stóp Beskidu Śląskiego oraz Beskidu Małego. Baloniarstwo dotarło również tutaj. Co możesz zobaczyć gdy zdecydujesz się na turystyczny lot nad miastem?
ciekawoski Lot balonem w Katowicach

Lot balonem w Katowicach

marcin / 07.01.2015, 10:36
Baloniarstwo staje się coraz bardziej powszechne. To właśnie lot balonem jest sposobem na to, by sprawić komuś wyjątkową niespodziankę. Trzeba przyznać, że taka podróż dostarcza niezwykłych wrażeń i bez znaczenia jest czy miasto nad którym lecisz znasz jak własną kieszeń czy może właśnie je poznajesz.
ciekawoski Podróż balonem - jak daleko można lecieć?

Podróż balonem - jak daleko można lecieć?

marcin / 07.01.2015, 10:30
Balon towarzyszy człowiekowi od 1783 roku - właśnie wtedy człowiek spróbował wzbić się w przestworza, używając do tego konstrukcji podobnej do dzisiejszego balonu. Przez ponad 200 lat ulepszano konstrukcję balonu, dzięki czemu dzisiaj lot balonem przestał być nieosiągalnym marzeniem, a na większych eventach plenerowych, bez problemu można się na taki lot umówić, choć wciąż jest to dosyć drogie przedsięwzięcie.