ZALOGUJ SIĘ REJESTRACJA

Artykuły

sortuj wg:
aktualności No Limits - Aktywny wypoczynek z ITAKĄ

No Limits - Aktywny wypoczynek z ITAKĄ

marcin / 16.03.2015, 15:41
Większości z Nas słowo „wakacje” kojarzy się z wylegiwaniem w słońcu i sączeniem drinka z palemką w barze na plaży. Są jednak tacy (i jest ich coraz więcej), którzy w ten sposób tylko by się… zmęczyli.
ciekawoski Nurkowanie w Egipcie

Nurkowanie w Egipcie

marcin / 05.01.2015, 14:56
W Egipcie znajdziemy wiele kurortów, oferujących niezwykle atrakcyjne miejsca do nurkowania.
ciekawoski Nurkowane w Polsce

Nurkowane w Polsce

marcin / 05.01.2015, 14:49
W Polsce znajdziemy wiele atrakcyjnych miejsc, w których nurkowanie zapewni niezapomniane wrażenia, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych nurków. Przyjrzyjmy się kilku najbardziej znanym miejscom.
ciekawoski Nurkowanie w Egipcie? Tylko Marsa el Alam!

Nurkowanie w Egipcie? Tylko Marsa el Alam!

marcin / 05.01.2015, 14:40
Marsa el Alam to potężny i bardzo dobrze rozwinięty kompleks turystyczno-nurkowy w Egipcie, położony nad Morzem Czerwonym. Co roku, przyciąga niezliczoną ilość amatorów podwodnych eksploatacji. Spokojna miejscowość, zadziwiająca bogactwem podwodnego życia.
ciekawoski Nurkowanie w Chorawacji

Nurkowanie w Chorawacji

marcin / 05.01.2015, 14:31
Chorwacja bywa coraz częściej wybierana przez Polaków, jako miejsce spędzania wakacji. Coraz chętniej wybierają się w ten piękny region również nurkowie. Należy pamiętać, że na wodach Chorwacji można nurkować jedynie po wykupieniu tamtejszego zezwolenia.
ciekawoski Cena kursu nurkowego

Cena kursu nurkowego

marcin / 05.01.2015, 14:23
W ostatnich latach, kursy nurkowania w Polsce, najczęściej odbywają się według zasad organizacji PADI. Ceny kursów podstawowych, dających uprawnienia do nurkowania do głębokości 18 metrów, wahają się w zależności od typu kursu, warunków w jakich jest przeprowadzany oraz szkoły. Przyjrzyjmy się propozycjom kilku wybranych szkół.
ciekawoski Nurkowanie jaskiniowe

Nurkowanie jaskiniowe

marcin / 05.01.2015, 14:17
Na początek należałoby sprecyzować, co rozumiemy pod pojęciem "nurkowania jaskiniowego". Jego znaczenie jest bowiem dość szerokie i wykorzystuje różnorakie formy podwodnej eksploracji.
ciekawoski Nurkowanie w klatce z rekinami

Nurkowanie w klatce z rekinami

marcin / 05.01.2015, 14:09
Coraz bardziej popularną i coraz chętniej wybieraną formą rozrywki podczas egzotycznych wakacji, staje się nurkowanie z rekinami. To idealne połączenie sportów wodnych, schodzenia pod wodę, z obserwacją zapierających dech w piersiach, olbrzymich okazów rekinów
ciekawoski Nurkowanie w głębinach - abisal

Nurkowanie w głębinach - abisal

marcin / 05.01.2015, 14:03
Największym wyzwaniem dla miłośników nurkowania jest tzw. nurkowanie głębinowe. Wymaga ono odpowiednich kwalifikacji i dużego doświadczenia.
Kurs nurkowania - jak zostać nurkiem?

Kurs nurkowania - jak zostać nurkiem?

marcin / 05.01.2015, 13:29
Żeby móc zanurkować na głębokość 18 metrów, należy ukończyć podstawowy kurs nurkowania rekreacyjnego. Odbywają się one według zasad największej organizacji na świecie PADI - Professional Association Diving Instructor. Organizacja wydaje ponad 900 000 certyfikatów rocznie. Dzięki kursom prowadzonym według zasad tej organizacji, uzyskana licencja jest ważna na całym świecie.