Jak rozpocząć skoki ze spadochronem?

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
kategorie: spadochroniarstwo

Czy chciałbyś poczuć się jak ptak podczas swobodnego spadania z wysokości 4000 metrów? Skoki spadochronowe umożliwiają doznanie naturalnej adrenaliny przy spadaniu z prędkością ponad 200 km/h przez minutę. Zobacz jak rozpocząć swoją przygodę ze skokami oraz lotami w tunelu aerodynamicznym w Polsce.

Na początek skok tandemowy
Do niedawna skoki spadochronowe były kojarzone przez większość ludzi jako elitarny sport dla wybranych. Często także spadochroniarzy uważano za lekkomyślnych ryzykantów. Ten obraz w ostatnich latach dość mocno się zmienił dzięki upowszechnieniu skoków tandemowych. Skoki w tandemie to możliwość poczucia swobodnego spadania trwającego 50 sekund przez dowolną osobę. Od momentu startu samolotu do lądowania na czaszy spadochronu cały proces wykonywany jest przez doświadczonego instruktora. Pasażer tandemu nie musi posiadać żadnej wiedzy na temat spadochroniarstwa, a także nie musi przechodzić żadnych badań lekarskich. Dodatkowym atutem tego rodzaju skoków jest możliwość zakupu vouchera prezentowego i wykorzystanie go w dowolnym monecie. Osobom, którym spodoba się skok tandemowy do tego stopnia, że poczują potrzebę samodzielnych skoków rekomenduje się wykonanie profesjonalnego kursu o nazwie AFF.


Nowoczesny kurs AFF

Kurs AFF (accelerated free fall) pozwala na szybkie uzyskanie uprawnień do samodzielnych skoków spadochronowych z wysokości 4000 metrów. Kurs taki rozpoczyna się częścią teoretyczną, która obejmuje osiem godzin zajęć po czym rozpoczyna się skoki. W odróżnieniu od skoków tandemowych podczas kursu spadochronowego uczeń skacze już na jednoosobowym spadochronie, natomiast dwóch instruktorów (na dalszym etapie jeden) asystują go w powietrzu podczas swobodnego spadania aż do otwarcia spadochronu. Po otwarciu czaszy uczeń otrzymuje instrukcje nawigacyjne poprzez radio. Każdy skok szkoleniowy jest nagrywana i omawiany na ziemi, dzięki czemu proces nauki jest bardzo intensywny. Kurs AFF może trwać nawet jeden weekend, po czym uczeń może rozpocząć samodzielne skoki.


Tunel aerodynamiczny
Tunel aerodynamiczny to nowoczesny symulator swobodnego spadania w trakcie skoku spadochronowego. Dzięki tej innowacyjnej technologii przyszli i obecni skoczkowie mogą w kontrolowanych warunkach trenować swoją sylwetkę i ulepszać swoje umiejętności. Jeden lot w tunelu odpowiada 2-3 skokom ze spadochronem. Tunel aerodynamiczny stanowi także bardzo ciekawą formę rozrywki dla osób w dowolnym wieku.


źródło: http://www.skoki-spadochronowe.org/szkolenia-spadochronowe-aff.html
 

Galeria artykułu

800x600

800x600

 
comments powered by Disqus