Gdzie wyjechać na majówkę?

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić

Końcówka roku to czas rozważań dostępnych opcji i snucia planów na majówkę 2016. W przyszłym roku wypada ona dość niefortunnie – 1 maja to niedziela, zaś 3 maja to wtorek. Mimo wszystko to dobra okazja by przedłużyć sobie weekend, dzięki dodatkowemu wolnemu od pracy dniu. Gdzie więc wyjechać na majówkę 2016?

Możliwości jest naprawdę mnóstwo: można wybrać polskie małe miasteczka, można eksplorować duże polskie metropolie, wspaniałe góry, czy nasz cud świata – Mazury. Amatorzy zagranicznych wycieczek mogą postawić na leżące stosunkowo polskiej granicy miasta, takie jak Budapeszt, Ostrawa czy Berlin. Ci, którzy chcą spędzić majówkę w oryginalny sposób, mogą też postawić na jachty! Na tej ostatniej formie wypoczynku skupimy się w tym artykule.
Wypad na jachty będzie połączeniem relaksu, leniuchowania, jak i bardziej aktywnego wypoczynku. Podczas pobytu w marinach bez trudu znajdziemy miejsca, w których wynajmiemy skutery wodne, a także różnego rodzaju sprzęty do uprawiania sportów wodnych: kitesurfingu, windsurfingu, wakeboardingu, nurkowania czy nart wodnych.
Jeśli przez ostatnie lata wciąż stawialiście na wyjazd w góry czy nad polskie jezioro, to wypad na jachty do Chorwacji, Grecji, Turcji, czy gdziekolwiek tylko chcecie, będzie miłą odskocznią i pozwoli Wam przełamać codzienną rutynę. Jeśli zdecydujecie się na czarter jachtu już teraz i zaczniecie szperać w internecie w poszukiwaniu atrakcyjnych ofert, to z pewnością znajdziecie coś, co nie zrujnuje Waszego domowego budżetu. Jeśli wśród rodziny czy przyjaciół znajdziecie kogoś, kto posiada uprawnienia do prowadzenia jachtów – tym bardziej zaoszczędzicie dużą sumkę, bo unikniecie kosztów związanych z wynajęciem skipera, czyli sternika, kapitana jachtu i przewodnika po wybranym przez was regionie w jednym.
Majówka na jachcie z rodziną czy przyjaciółmi to naprawdę świetny pomysł. Dzieci są bezpieczne, jeśli odpowiednio o to zadbacie, czyli poprosicie armatora jachtu o założenie siatki zabezpieczającej i zaopatrzenie jachtu w szelki asekuracyjne i kamizelki ratunkowe odpowiednich rozmiarów. Rodzice zaś mogą się zrelaksować, podziwiać niesamowite widoki i… po prostu dobrze się bawić!
Nie bój się spróbować czegoś nowego: uwolnij wodze fantazji, odważ się, opuść bezpieczną przystań i ciesz się niezapomnianą przygodą w gronie najbliższych! Nie obawiaj się, czarter jachtu jest równie prosty co wynajem pokoju w hotelu.
 

Galeria artykułu

Majówka na jachcie

Majówka na jachcie

 
comments powered by Disqus