Airwheel przyszłością transportu?

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić

Zostaliśmy zaproszenie przez firmę Airwheel Poland do przetestowania ich urządzeń. Nie mogliśmy sobie odmówić tej przyjemności i udaliśmy się do Gliwic na testy urządzeń, które bardzo nas zainteresowały.

Airwheel przyszłością transportu?

Słowem wstępu- czym jest Airwheel? Firma wprowadziła na rynek urządzenie, które ma zastąpić inne środki transportu na krótkich odległościach. Urządzenie to jest ekonomiczne i ekologiczne. Porusza się z prędkością 18km/h, a na jednym ładowaniu jest w stanie przejechać do 20km. Zasadę działania najlepiej oddaje film, który zamieszczamy poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=9lDjfQRxSv0

Nasze wrażenia? Airwheel faktycznie może zrewolucjonizować znany nam dziś transport z bardzo prostego powodu. To urządzenie jest bardzo mobile i tanie w eksploatacji.Przetestowaliśmy Airwheel’a w bardzo prosty sposób. Przejazd samochodem od biura firmy Airwheel Poland do centrum miasta w Gliwicach. Samochód nie miał szans. Pomimo mniejszej prędkości rozwijanej przez urządzenie czas poświęcony na stanie w korkach, czekanie na zielone światło czy szukanie miejsca na zaparkowanie był dłuższy, niż przejazd urządzeniem na trasie 3km.
Airwheel to również, lub przede wszystkim ekologia. Eksploatowanie urządzenia na krótkich trasach jest 10-krotnie tańsze, niż koszty związane z pokonaniem tej samej trasy samochodem oraz jest o wiele przyjemniejsze.

Sceptyczni na początku do tego rozwiązania teraz w pełni je popieramy. Airwheel nie ma zastąpić niedzielnych spacerów, czy wieczornego biegania, lecz ma zastąpić inne środki transportu, takie jak samochód, czy tramwaj – a więc czas, którego i tak nie spędzamy aktywnie.
A frajda ? Niesamowita ;)

Z poważaniem,
Zespół Sportoryko

Zapraszamy na stronę producenta

http://www.airwheelpoland.com
 

Galeria artykułu

www.airwheelpoland.com

www.airwheelpoland.com

 
comments powered by Disqus