Spoty do uprawiania kitesurfingu w Polsce.

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
kategorie: kitesurfing

Nie wiesz gdzie możesz pojechać aby spędzić swoją sesję na wodzie ? Poczytaj aby dowiedzieć się , które miejsca są dla Ciebie idealne.

Spot- miejsce, w którym możemy uprawiać kitesurfing.

Wybierając się na kurs bądź pływanie warto zastanowić się gdzie najlepiej pojechać, aby nie doznać rozczarowania z powodu zbyt trudnych warunków bądź dużego tłoku. Artykuł ten ma za zadanie przybliżyć czytającemu najważniejsze miejsca w Polsce, gdzie można w bezpieczny i rozsądny sposób uprawiać kitesurfing.

W Polsce posiadamy wiele spotów jednak początkujący powinni zastanowić się nad paroma. Głównym miejscem, którym powinniśmy się zainteresować, jeżeli nie ufamy naszym umiejętnościom jest zatoka Pucka i jej obręb. W jej okolicy mamy mnóstwo miejsc gdzie nawet w sezonie możemy uprawiać kitesurfing bez tłoku i na płytkiej wodzie. Głównymi ośrodkami są: Chałupy, Jastarnia, Kuźnica. Kierunki wiatru, przy których możemy tam bezpiecznie pływać to: zachód, południe i wschód.

Opcjonalnie mamy Rewę, przy kierunkach północnych, wschodnich czy zachodnich. Jednak w trakcie sezonu miasteczko to zapełnione jest przez turystów, a także rzeszę zapalonych kitesurferów. Co sprawia, że w lato jest tam niebezpiecznie. Dodatkowo głęboka woda i możliwość wywiania sprawia, że miejsce to jest niedobre dla początkujących.

Spoty z falami takie jak Łeba, Chałupy, Gdańsk czy Karwia sprawdzają się w Polsce tylko przy kierunkach północnych. Jednak są one niebezpieczne i nieprzewidywalne dodatkowo można wpaść na brzeg, na którym w sezonie urzędują turyści.

Przy wyborze spotu warto zastanowić się nad naszymi umiejętnościami. Jeżeli sobie nie ufamy wybierzmy spot płytki z asekuracją i bez fal. Dodatkowo idealnie by było gdyby znajdowała się tam baza kitesurfingu gdzie moglibyśmy zapytać o warunki, przez co redukowalibyśmy ryzyko. Zaawansowani mają większe możliwości co do wyboru miejsca gdyż nie ogranicza Ich płytka i niezafalowana woda.
 

Galeria artykułu

beznazwy

beznazwy

 
comments powered by Disqus