Kitesurfing - gdzie pływać?

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
kategorie: kitesurfing

Kitesurfing stał się ostatnio bardzo popularnym sportem wodnym. Nie wiesz, gdzie możesz go uprawiać? Pomożemy Ci wybrać odpowiednie miejsce!

Jakie są idealne warunki do uprawiania kitesurfingu? Woda nie może być zbyt głęboka, dzięki czemu zapewnimy sobie lepsze bezpieczeństwo. Na płyciznach uprawiać kite mogą także najmłodsze dzieci! Oczywiście niezbędnym warunkiem pogodowym jest wiatr. Jeśli rozpoczynamy naukę, powinien on wiać o sile od 3 do 6 Bouforta. Osobom bardziej zaawansowanym z pewnością wystarczy wiatr o sile 8-12 stopni. Umożliwi on naprawdę szybką jazdę.

Zdj. truevoyage.com

Prócz tego warto wybierać miejsca ustronne, w które nie udaje się zbyt wiele osób. Dzięki temu zapewnimy sobie komfort podczas jazdy. Już wiemy, jakie są odpowiednie warunki do uprawiania kite'u. Które miejsca nam je zapewnią? Zatoka Pucka jest od wielu lat najczęściej wybierana przez miłośników sportów wodnych. Zapewnia ona płytką, płaską wodę oraz stały wiatr, dzięki czemu doskonale nadaje się dla początkujących osób, jak i zaawansowanych sportowców.
 

Galeria artykułu

kitesurfing

kitesurfing

 
comments powered by Disqus