Kitesurfing - jak zacząć

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
kategorie: kitesurfing

Jeśli zdecydowałeś się rozpocząć swoją przygodę z kitesurfingiem to oczywiście świetnie! Musisz jednak przestrzegać pewnych zasad.

Należy pamiętać, że kitesurfing to sport ekstremalny, dlatego jeśli jeszcze nigdy wcześniej nie mieliśmy z nim do czynienia, musimy udać się na specjalny kurs. Kite wymaga od nas specjalnej techniki, którą opanujemy tylko i wyłącznie podczas lekcji z profesjonalnym instruktorem. Dzięki takiemu kursowi poznamy wszelkie zasady bezpieczeństwa, nauczymy się prawidłowej techniki, dowiemy się, jaki sprzęt będzie dla nas odpowiedni oraz zyskamy cenne rady i wskazówki.
Zdj. huahinkitesurfing.com

Jeśli już posiądziemy potrzebną nam wiedzę, warto wybrać się na kurs doszkalający. Zwykle są to zajęcia, które prowadzą zaawansowani zawodnicy kite. To da nam okazje, na zaprezentowanie swoich umiejętności pod okiem profesjonalistów. Będą oni mogli ocenić naszą jazdę i podpowiedzieć nam, co robimy źle i na czym powinniśmy się skupić.
Zdj. shock.co

Kitesurfing to wspaniała rozrywka! Jednak pamiętajmy, że zanim zaczniemy uprawiać ten sport, musimy posiąść podstawowe umiejętności.
 

Galeria artykułu

Kitesurfing

Kitesurfing

 
comments powered by Disqus