Sprzęt do kitesurfingu

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
kategorie: kitesurfing

Kitesurfing jest najszybszym sportem wodnym. Jeśli chcemy go uprawiać, musimy zadbać o odpowiedni sprzęt. Sprzęt do kitesurfingu składa się z paru, głównych elementów. Warto krótko je omówić.

BAR - jest to drążek, który ułatwia sterowanie kite'm. Łączy się go za pomocą kilku linek. Powinien być wykonany ze stopów lekkich metali lub węgla. Są to np. aluminium lub karbon. Długość baru wpływa na szybkość skrętu naszego kite'a. Im jest większa, tym łatwiej możemy zmienić kierunek naszego sprzętu.

DESKA - jej kształt, długość oraz wyporność musimy dostosować do naszych umiejętności oraz ciężaru ciała. Wyróżniamy m.in. deski Twin-Tip, które umożliwiają poruszanie się w dwóch kierunkach oraz deski Directional, zwykle stosowane do pływania na falach oraz prób szybkości.

LATAWIEC - to on stanowi źródło napędu. Może mieć on różną powierzchnię (od kilku do kilkudziesięciu metrów kwadratowych). Latawce dzieli się na pompowane i komorowe. Tych drugich używa się głównie na lądzie oraz śniegu. Latawce pompowane są przeznaczone do wody.


Wykorzystany
 

Galeria artykułu

Latawiec kite

Latawiec kite

 
comments powered by Disqus