Narty świętokrzyskie

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić

W województwie świętokrzyskim znajduje się kilka ośrodków narciarskich, którym warto przyjrzeć się bliżej. Można znaleźć również miejsca z wyciągiem krzesełkowym, snowparkiem czy szkółką jazdy.

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mają dość rozbudowaną, jak na polskie warunki, bazę dla narciarzy i snowboardzistów. W regionie występuje kilka ośrodków, na których można nauczyć się narciarskiego abecadła bądź doszlifować umiejętności przed dłuższym urlopem w wyższych górach.

Zdecydowanie najkorzystniejszym ośrodkiem w świętokrzyskim jest „Szwajcaria Bałtowska” w Bałtowie z 6 niebieskimi trasami o łącznej długości 2,5 km. Na 500- i 700-metrowe trasy prowadzi 4-osobowy wyciąg krzesełkowy. Ponadto w skład infrastruktury wchodzą po 2 orczyki i wyrwirączki. Te ostatnie umożliwiają zjazdy ze 100-metrowych bardzo łagodnych tras, wprost idealnych na naukę. Ośrodek wyposażony jest w snow park, wypożyczalnię i szkółkę.


Źródło: www.szwajcariabaltowska.pl

Drugim miejscem z 4-osobowym wyciągiem krzesełkowym jest ośrodek „Telegraf” w Kielcach. Jego głównym atutem jest bliskie położenie i świetny widok na miasto. Trasa zjazdowa ma 500 metrów, jest sztucznie naśnieżana i oświetlona, dzięki czemu można korzystać z niej do godziny 22:00. Na miejscu stacjonuje wypożyczalnia oraz karczma. W stolicy województwa można pozjeżdżać również w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Stadion”.

850-metrową trasę oferuje ośrodek „Sabat” w Krajnie (wysokość 425 m n.p.m.) z kameralnym widokiem na najwyższe wzniesienie w Górach Świętokrzyskich – Łysicę. Na stację górną prowadzi orczyk, stok jest łagodny z dwoma ostrzejszymi nachyleniami, bardzo dobry dla początkujących narciarzy. Dodatkowo ośrodek wyposażony jest w snowpark.

Ponadto łagodne trasy z orczykami można znaleźć w Bodzentynie („Baba Jaga”), Niestachowie, Tumlinie („Tumlin Sport Ski”) i Konarach koło Klimontowa.
 

Galeria artykułu

Źródło: www.szwajcariabaltowska.pl

Źródło: www.szwajcariabaltowska.pl

 
comments powered by Disqus