Aerotunel Warszawa

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
kategorie: paralotniarstwo

Niedawno w Warszawie powstało specjalne miejsce, w którym można poczuć się jak podczas prawdziwego skoku z samolotu! Chodzi o tunel aerodynamiczny, w którego wnętrzu wiatr osiąga prędkość ponad 300 km/h!

Człowiek od zarania dziejów marzył o lataniu. Dziś coraz więcej osób przełamuje swoje lęki i decyduje się na skok ze spadochronem, aby chociaż przez kilkadziesiąt sekund poczuć się niczym ptak. Co jednak z tymi, którzy poważnie obawiają się podjęcia tego kroku? Dla nich najlepsza będzie nauka latania w bezpiecznym tunelu aerodynamicznym. To urządzenie nie tylko dla początkujących – również zaawansowani skoczkowie mogą w specjalnej tubie poćwiczyć różne techniki, których z większą pewnością użyją podczas późniejszego lotu w powietrzu.

W 2013 roku w Warszawie na ul. Poznańskiej powstał profesjonalny aerotunel FlySpot o średnicy 4,5 metra, w którym wiatr osiąga prędkość bagatela 310 km/h! Tunel zapewnia sporą dawkę adrenaliny i emocje podobne jak podczas prawdziwego swobodnego spadania. Różnica jest jednak znacząca – lot jest całkowicie bezpieczny.


Źródło: www.flyspot.com

Podczas swobodnego lotu w aerotunelu nad Twoim bezpieczeństwem dodatkowo czuwa doświadczony instruktor. Przed wejściem objaśnia, jaką pozycję należy przyjąć i jakich ruchów nie powinno się wykonywać. Dwa loty po 1,5 minuty dla jednej osoby to koszt rzędu 249 złotych.

Skok w aerotunelu to możliwość przetarcia się przed prawdziwym skokiem ze spadochronu. Z tego względu, może okazać się niezwykle przydatny również dla profesjonalnych skoczków, uprawiających freefly. W odpowiednich warunkach można bezpiecznie nauczyć się zmiany pozycji, lotów zbiorowych, lotu na plecach czy nawet głową w dół.
 

Galeria artykułu

Źródło: www.flyspot.com

Źródło: www.flyspot.com

 
comments powered by Disqus