Lotnisko dla paralotni w Łodzi

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
kategorie: paralotniarstwo

Łódź, jak i całe województwo łódzkie, obfitują w wiele ciekawych terenów, które warto zobaczyć z perspektywy lotu ptaka. Znajdziemy tutaj zarówno wiele ciekawych terenów miejskich, jak i pięknie ukształtowaną rzeźbę naturalną.

Lot paralotnią na terenie Łodzi i jej okolic, odbywa się z lotniska w Łękach Kościelnych. W zależności od wyboru miejsca do lotu, skok startowy odbywa się przy pomocy nadmorskiego klifu lub specjalnej wyciągarki mechanicznej. Loty dotyczą w szczególności stylu o nazwie tandem, czyli startów z doświadczonym instruktorem (dwie osoby). Tandem może również stanowić lot zapoznawczy, jako wstęp do rozpoczęcia kursu, dającego uprawnienia do samodzielnych lotów.

Zdj. http://wlkp24.info/aktualnosci/9532,skrzydla-w-gore-.html

Paralotnia, jako sport, nie ma wielu przeciwwskazań, lecz konieczne jest, aby osoba decydująca się na lot paralotnią nie ważyła więcej niż 120 kilogramów, ani nie mniej niż 35. Musi być w pełni zdrowa i sprawna tak fizycznie, jak i umysłowo.

Przed startem określane są warunki pogodowe po to, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo osobom uczestniczącym w locie.

Istnieje opcja zamówienia filmowania lotu w jakości HD, aby wspomnienia z tej niezwykłej przygody zachować na długi czas.
 

Galeria artykułu

Lot paralotnią w Łodzi

Lot paralotnią w Łodzi

 
comments powered by Disqus