Nurkowanie w Egipcie

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
kategorie: nurkowanie

W Egipcie znajdziemy wiele kurortów, oferujących niezwykle atrakcyjne miejsca do nurkowania.

Jednym z najpiękniejszych miejsc jest Marsa el Alam, znajdujące się nad Morzem Czerwonym. W miejscowości tej znajduje się polska baza nurkowa, oferująca kurs nurkowania, na różnych stopniach zaawansowania. Marsa el Alam oferuje nurkowanie w jednej z najbardziej znanych raf koralowych - Elphinstone. Miejsce to zachwyca różnorodnością fauny i flory. Można tu spotkać licznie występujące szare rekiny, manty, młoty oraz szereg mniejszych, kolorowych gatunków. Kolejną atrakcją do nurkowania w tej miejscowości jest tzw. Dolphin House, oferujący możliwość nurkowania z delfinami i Abu Dabab, w którym można obserwować rekina gitarowego, olbrzymie żółwie i prawdziwą atrakcję, niezwykle rzadki okaz dugonga. W Abu Ghusun można zwiedzić wrak statku towarowego SS Hamada, który spoczywa na głębokości ok 14-18 metrów.

W wodach okalających miejscowość Safaga, na nurków czeka jeden z bardziej atrakcyjnych wraków statku - mierzący ponad 115 metrów długości - Salem Express.

Kolejna polska baza nurkowa mieści się w miejscowości Sharm el Sheikh. W pobliżu wybrzeża, na nurków czekają kolejne przepiękne rafy koralowe z niezwykle bogatym życiem podwodnym. Licznie występują tutaj rekiny. Kurort oferuje ok 30 miejsc do nurkowania, o bardzo szerokim wachlarzu możliwości. Występują tu, zarówno płytkie rafy, dostępne dla początkujących, jak i głębokie, stanowiące wyzwanie dla doświadczonych nurków. Oprócz tego, atrakcje stanowią liczne wraki i strome ścianki.
Zdj. summit-tours.net

Hurghada - kurort z wieloma bazami nurkowymi. Nurkowanie polecamy tu głównie początkującym adeptom podwodnej eksploatacji. Wiele pięknych i płytkich raf koralowych. W okolicznych wodach licznie występują delfiny, dzięki temu, nurkowie zyskują okazję pływania z tymi pięknymi zwierzętami.
Zdj. getyourguide.com/hurghada-l403/half-day-diving-trip-in-hurghada-t35976/

Egipt to także tzw. Safari nurkowe, czyli piękne wysepki, dostępne tylko z łodzi safaryjnej. Brother Islands, to dwie małe wysepki znajdujące się na środku Morza Czerwonego, z niezwykle malowniczą rafą, obfitującą w piękne ławice ryb. Występują tu żółwie, rekiny, manty i olenie, różne gatunki skorupiaków i ośmiornice. Na nurków czeka tu również wrak.
Podobne atrakcje dostępne są przy wysepkach Zabargad i Rocky Island.
 

Galeria artykułu

Nurkowanie w Egipcie

Nurkowanie w Egipcie

 
comments powered by Disqus