Autodrom Sosnowiec - Adrenalina na torze kartingowym

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić
kategorie: gokarty

Ryk silników, poślizgi i stłuczki, wszystko to sprawia, że żądnych hasła "adrenalina Sosnowiec" - automatycznie kieruje na ulicę Stawową 4, gdzie skutecznie zaspokoją potrzebę ekstremalnych emocji, za sprawą toru gokartowego Autodrom.

Mniej zorientowanym w temacie, objaśnijmy krótko o czym mowa. Gokarty to małe, czterokołowe pojazdy mechaniczne, napędzane silnikami i sterowane kierownicami. Charakteryzują się brakiem mechanizmu różnicowego, co sprawia, że koła kręcą się z tą samą prędkością obrotową podczas ich skręcania.

Na Autodromie można poszaleć od poniedziałku do czwartku w godzinach 15-22, w piątek do godziny 23, sobotę 12-23, a w niedzielę 12-22.

Do dyspozycji klientów jest 16 maszyn ze stajni SODI z serii GT. Gokarty wyposażone są w silnik Hondy o pojemności 270 cm sześciennych. Zostały one specjalnie zmodyfikowane przez właścicieli, którzy znacząco zwiększyli nominale osiągi. Gokarty Autodromu szczycą się dużą mocą, jaką niewiele torów w Polsce może się pochwalić. Pojazdy mają moc 13KM.
Źródło: gokarty.sosnowiec.pl

Autodrom oferuje profesjonalny tor, ze specjalnie przygotowanymi zakrętami, o różnym stopniu trudności. Tor otoczony jest najwyższej jakości bandami ochronnymi, o bardzo dużym stopniu wytrzymałości, które dodatkowo powodują uślizg uderzającego o nią gokartu. Tor Autodromu to możliwość rozwinięcia szybkich prędkości i gwarancja bezpieczeństwa przy wypadnięciu z zakrętu.

Autodrom organizuje zawody i prowadzi statystyki w osiąganych przez użytkowników, rekordach na torze. Istnieje również Liga Gokartowa, dla stałych klientów.

Klienci mają możliwość dokonania rezerwacji toru na wyłączność, co bywa praktykowane coraz częściej jako prezent rozpoczynający wieczór kawalerski. Rezerwacja toru na 30 minut z 6 maszynami do dyspozycji, to koszt 360 zł, z 12 gokartami 660 zł. Chcąc pojeździć godzinę zapłacimy analogicznie 700 zł za 6 pojazdów i 1210 za 12 pojazdów. Istnieje również możliwość swobodnej jazdy indywidualnej. Za 8 minut jazdy zapłacimy 25 zł.

Autodrom oferuje również szkołę gokartową, w której nowi adepci tego sportu, będą mogli nabrać stosownych umiejętności kierowania tymi pojazdami.
 

Galeria artykułu

Gokarty

Gokarty

 
comments powered by Disqus