Bełchatów narty

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić

Wcale nie trzeba przemierzać pół Polski, aby pozjeżdżać na nartach bądź snowboardzie. W Kamieńsku, nieopodal Bełchatowa, funkcjonuje dobrze zaopatrzony stok z najdłuższą trasą o długości 760 metrów.

Od kilku lat wielbiciele zimowego szaleństwa mogą szlifować swoje umiejętności również w centralnej Polsce, a dokładnie w Kamieńsku. W miejscowości pod Bełchatowem znajduje się najwyższe wzniesienie w tym regionie, powstałe w wyniku działalności miejscowej kopalni. Na jego północno-wschodniej ścianie utworzono stok narciarski.

To sztucznie naśnieżana powierzchnia, po której można zjeżdżać na nartach lub snowboardzie przy minusowych temperaturach. Profesjonaliści zachwyceni nie będą – to raczej opcja dla weekendowych narciarzy, chcących rozgrzać się przed zimowym sezonem.

Góra Kamieńsk liczy sobie 386 metrów n.p.m. W ośrodku zorganizowano trzy stoki, do których prowadzi nowoczesna kolej krzesełkowa na 4 osoby, a także 2 wyciągi talerzykowe. Zjazdy są spokojnie, uczący się mogą mieć jedynie problemy na pierwszych 100 metrach, gdzie jest większe nachylenie stoku. Główna trasa ma 760 m, a różnica wzniesień wynosi 123 m.

Na końcu trasy jest spory parking na ponad 400 samochodów, punkty gastronomiczne i hotel z salami konferencyjnymi. Dodatkowo można skorzystać ze szkółki narciarstwa bądź snowboardu, a także wypożyczyć sprzęt. Najdroższy karnet (całodniowy na weekend) kosztuje 80 zł (ulgowy 72 zł).

Największym atutem stoku jest bez wątpienia jego położenie. Mieszkańcy centralnej Polski zamiast przemierzać pół kraju, mogą błyskawicznie dostać się do Kamieńska na kilkugodzinne zjazdy. Stok znajduje się w pobliżu Bełchatowa, zaledwie 6 km od krajowej jedynki. Z Łodzi jest nieco ponad godzinę jazdy, a z Warszawy dwie.
 

Galeria artykułu

Stok na górze Kamieńsk, źródło: http://gorakamiensk.info/

Stok na górze Kamieńsk, źródło: http://gorakamiens ...

 
comments powered by Disqus