Apartamenty w Livigno czyli jak najtaniej nocować

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić

Zbliża się sezon narciarsko snowboardowy zobacz jak najtaniej wybrać się do Livigno.

Livigno to miejsce już przez nas opisane (zobacz opis Livigno). W dzisiejszym artykule napiszemy jak znaleźć apartament w tym pięknym włoskim mieście.


Kiedy jechać
W Livigno na początku i na końcu sezonu jest tzw freeski (darmowy skipas). Wykupując nocleg w apartamentach czy hotelach otrzymasz darmowy skipass na czas pobytu. W 2014 i 2015 te terminy to: od otwarcia sezonu do 19-12-2014 i na jesień od 11-04-2015 do końca sezonu. Mniej więcej we wszystkich latach ten okres wypada podobnie. W tym okresie jest masa turystów szczególnie z Polski. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że czasem tego śniegu nie ma. 2 lata temu miałem rezerwację od 6.12 i okazało się, że było tylko 10cm śniegu więc wyciągów nie włączyli. Pod koniec sezonu jest upał. Jeździ się w krótkim rękawku. Polecam :)


Gdzie spać
W Livigno jest mase hoteli i apartamentów. Ceny zaczynają się już od 170Euro za tydzień/osobę (apartament dla 5 osób w całkiem sensownej jakości). Pamiętaj, że na darmowe weekendy lepiej rezerwować pół roku wcześniej bo miejsca szybko się rozchodzą. Możesz także skorzystać z oferty sprawdzonych organizatorów i wykupić taki wyjazd z noclegiem, wyżywieniem, dojazdem już od 1200zł zobacz przykładowe oferty.

Jak jechać
Od granicy z Polską do Livigno jest ok. 1000km. Podróż własnym samochodem zajmuje ok 12h. Można jechać przez: Polska- Czechy-Austria- Szwajcaria gdzie trzeba przejechać przez tunel Munt la Shera (koszt to ok. 50E w dwie strony - ruch wahadłowy lepiej sprawdzić w jakich godzinach jest czynny bo można sobie na mrozie poczekać). Alternatywa to Polska-Czechy-Austria-Włochy przez przełęcz, która przy sporych opadach śniegu jest nieprzejezdna. Dodatkowo trochę nadrabia się kilometrów.
 

Galeria artykułu

ski-run-466225_1280

ski-run-466225_1280

 
comments powered by Disqus