TEST Buty FORMA TERRAIN

Ocena: - gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka Zaloguj się aby ocenić

Jeżdżąc na motorze crossowym/enduro czy na kładzie podstawa to dobre buty. Poznaj test jednego z najpopularniejszych butów FORMA Terrain

Test butów Forma Terrain (kolor czarny, rozmiar 46) trwał aż 6 lat! Po tych latach mogę sporo powiedzieć na temat tych butów.
Pierwsze co warto wziąć pod uwagę to fakt, że firma FORMA jest dość znana i robi solidne obuwie nie tylko na cross/enduro ale także na turystyki. Więc firma w miarę znana, długo na rynku co powoduje, że nie produkują tandety:

Pierwsze wrażenie

Buty sztywne, bez tak zwanego zawiasu. W miarę wygodne (po pchaniu motoru przez 3km dopiero dostałem odciski) . Zapinane na 4 paski - długość każdego pasku możemy regulować. Na wysokości piszczeli znajduje się plastik. W kliku miejscach buty też są pokryte twardym plastikiem. Taka ochrona oczywiście nie przyda się na torze crossowym ale w terenie kilka razy po nabiciu się gałąź czy zawadzenie o kamień sprawiło, że doceniam ich twardość. Wagą też zdumiewa. Są w miarę lekkie w porównaniu do modeli z podobnego przedziału cenowego.

Wykonanie

Buty są bardzo porządnie wykonane. Przez 6 lat użytkowania nigdy nie pękł mi żaden pasek. Buty są solidnie zszyte. Od spodu w miejscach gdzie układa się kopka jest wstawiony element z metalu zatopiony pod podeszwą.

Jazda na torze

Formy są trochę sztywne bo bokach nie mają gumy którą można spotkać w topowych butach więc trzeba trochę natrudzić się, żeby motor trzymać nogami. Sztywna konstrukcja ma swoje zalety, nie raz po skoku podparłem się przypadkowo i nic się nie stało.

Jazda w terenie

Są w miarę wygodne. Da się w nich chodzić czy pchać motor bez większych odcisków. Gałęzie które zaczepiały mi o buty , nawet te ostre nie spowodowały mi żadnych uszczerbku na zdrowiu. Sztywna i solidna konstrukcja. Buty też wielokrotnie topiłem w błocie i wodzie i nic im to nie zaszkodziło. Plusem Form jest to, że szybko schną. Mimo braku wyciąganych skarpet (czy pantofli jak kto woli) można łatwo wyciągnąć wkładki i w jedną noc potrafią wyschnąć.

Minusy

Buty mają według mnie dwa minusy. Pierwszy możemy tylko zobaczyć jak założymy buty z zawiasem. Widać, że te buty są bardzo sztywne. Skoro pierwszy minus dopiero odkryjemy jak kupimy znacznie droższe buty (4-5 krotnie) to drugi minus będzie odczuwalny od razu. Buty nie są w ogóle wodoszczelne. Bardzo mała kałuża zaleje nam te buty od razu. Jest to spowodowane tym, że tzw "kołnierz" jest bardzo niski więc każdy gram wody wlewa nam się do środka.

Co po 6 lat

Jak takie dobre to po co zmieniam? Więc po tych 6 latach i odpalania na kopkę zrobiła się dziura od spodu. Dodatkowo bardzo często od wkładania i wyciągania nóg przerwało się poszycie w środku- trochę PowerTape i problem został zażegnany.


Cena

Cena butów zaczyna się od 400-500zł. Naprawdę, za tą cenę warto kupić buty Forma Terrain.
 

Galeria artykułu

buty forma terrain

buty forma terrain

 
comments powered by Disqus